Opublikowano: 28 kwietnia 2023
Od maja w naszym Muzeum czekają na Was nowości. Zwiedzając naszą ekspozycję zajrzyjcie koniecznie do wnętrza chałup z: Dziećkowic, Bażanowic, Brennej oraz chałupy tkacza z Brennej – czeka na was nowa ekspozycja prezentująca przyrządy i narzędzia służące do przędzenia – w tym motowidła i kołowrotki (w chlewie z Brennej)
Od 8 maja zaprosimy Was na zwiedzanie z przewodnikiem wnętrza młyna z Imielina, wiatraka z Grzawy, wystawę młynarską w spichlerzu z Warszowic oraz wnętrze kościoła z Bytomia-Bobrka. Atrakcja ta będzie dostępna dla turystów indywidualnych tylko po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej ( tel. 32 241 07 18 wew. 204 lub224) w cenie 25 zł od osoby lub dla grup powyżej 10 osób w cenie 20 zł od osoby.
ale to nie wszystko..
W chlewie z Goleszowa można obejrzeć wystawę “Niecki i koryta”, a w spichlerzu z Pilchowic podziwiać pięknie malowane skrzynie
Możecie też odwiedzić wszystkie nasze obiekty i zajrzeć do ich wnętrz.
Jedynym wyjątkiem będą: chałupa z Kaliny, chałupa z Krasów oraz szopa na siano z Kobióra, w których szykujemy specjalne ekspozycję na 21 maja.