Opublikowano: 14 lutego 2018

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą wydawniczą naszego Muzeum. Znajdziecie tu m.in. Rocznik Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, którego tematyka dotyka materialnego i niematerialnego dziedzictwa wsi Górnego Śląska oraz innych obszarów w granicach administracyjnych współczesnego województwa śląskiego, Serię Monografie i Materiały, w których przeczytacie m.in. o tradycyjnym młynarstwie, rolnictwie i rolnikach w Bogucicach czy poznacie księgi sądowe wiejskie z Chorzowa i Dębu z lat 1534-1804.

Zwyczaje, normy, wartości i relacje międzyludzkie, wierzenia, przekonania i sposoby leczenia, powiedzenia, pozdrowienia i opowieści, ubiór, uczesanie i wyposażenie wnętrz, potrawy i codzienne gospodarzenie, prace rolnicze i domowe – pamiętane i praktykowane w latach 50. XX wieku – opisy wszystkich tych elementów i jeszcze więcej odnajdziecie Państwo w dziele autorstwa Anny Stronczek “Najmilsze zimowe wieczory. Piyrzi furgało, berōw sie słuchało”.

Więcej pozycji książkowych i informacji na ich temat znajdziecie Państwo tutaj: http://muzeumgpe-chorzow.pl/pl/dzialalnosc-naukowa/publikacje-muzeum/