Opublikowano: 15 grudnia 2018
Muzeum Gornoslaski Park Etnograficzny w Chorzowie - V sesja konserwatorska - Zamknij, schowaj, ukryj. Skarbczyki, sejfy i ich kunszt ślusarski – problematyka konserwatorska

Co jest kluczem do konserwacji?

13 grudnia br. w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbyła się V sesja konserwatorska pt. Zamknij, schowaj, ukryj. Skarbczyki, sejfy i ich kunszt ślusarski – problematyka konserwatorska. W jej trakcie swoje referaty przedstawiło pięciu prelegentów, którzy omówili wyzwania konserwatorskie podczas pracy nad przedmiotami chroniącymi drogocenne rzeczy.

Konferencji towarzyszyło otwarcie wystawy „Konserwacja skrzyni żelaznej”, na której można podziwiać XVIII-wieczną skrzynię cechową po renowacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom niniejszego wydarzenia oraz zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy. Będzie ona dostępna do 28 lutego 2019 r.