Opublikowano: 01 października 2019

VI KONKURS LITERACKI DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH „Opowieści naszych pradziadków”

Lubisz pisać opowiadania? W szkole mówią Ci, że masz wyobraźnię? Weź udział w konkursie literackim dla dzieci: Opowieści naszych pradziadków organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”!

Co musisz zrobić

• Odwiedź nasz skansen bądź przypomnij sobie jakie obiekty u nas się znajdują (podpowiadamy, że możesz tu zobaczyć dawną wieś śląską czyli stare chałupy, wiatrak, młyn, szkołę, kościół, kuźnię itp.).

• Teraz spróbuj wyobrazić sobie jak mogła wyglądać wieś sprzed około 150 lat.

• Wymyśl bohatera. Może być nim człowiek, zwierzę bądź postać z ludowych wierzeń.

• A teraz usiądź i napisz opowiadanie. Na 200-400 słów. Ważne jest aby cały tekst zmieścił się na jednej stronie A4. Pamiętaj aby akcja działa się na dawnej wsi.

Musisz umieścić w nim jeden z naszych obiektów. Reszta zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Opowiadania należy przesłać pocztą (list polecony) lub przynieść osobiście do siedziby muzeum, do dnia 18.11.2019 na adres:

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

ul. Parkowa 25

41-500 Chorzów

z dopiskiem „Opowieści naszych pradziadków”.

Wszystkie prace zwycięskie oraz wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Nazwiska Zwycięzców Konkursu (I, II, III miejsce w każdej kategorii oraz wyróżnienia) zostaną podane do publicznej wiadomości (w mediach), a w szczególności ogłoszone na stronie Organizatora oraz na portalu Facebook.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod niniejszym linkiem.