Opublikowano: 13 lutego 2020
Grafika - Adolf Dygacz - lekcje dla dzieci - skansen Chorzów - warsztaty śpiewacze

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl lekcji muzealnych zatytułowanych „Wto śpiywo, szumnie sie miywo”. Spotkania cyklu przeznaczone są dla uczniów klas I-III. W trakcie zajęć będziemy śpiewać i muzykować, poznawać pieśni ludowe oraz instrumenty muzyczne. Nie będziemy również stronili od formuły zajęć muzyczno-ruchowych.

„Gdzie żeś to bywał czorny baranie”, „Miała baba koguta” czy „Nie chce cie znać” – te pieśni zna chyba każdy. Ale nie każdy wie, że znamy je także dzięki pracy prof. Adolfa Dygacza. Wszystkiego o pieśniach ludowych i prof. Dygaczu dowiecie się podczas lekcji muzealnych organizowanych od lutego do czerwca w ramach projektu „Digitalizacja zbiorów prof. Adolfa Dygacza – etap II”.

Zapisy na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji i Popularyzacji, tel. 32 241 07 18 w. 204.

Koszt – uczestnik: 10 zł/os., opiekun: 1 zł.

Cykl zajęć dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ulotka o zajęciach - Adolf Dygacz - Skansen Chorzów