Opublikowano: 21 kwietnia 2021
Skansen w Chorzowie – ule

Szanowni Państwo,

w zawiązku z odbywającymi się w dniach 1 – 2 maja Mistrzostwami Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia21, organizowanymi przez Stadion Śląski, informujemy, że od 20 kwietnia do 4 maja część pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku administracyjnego Muzeum zostanie przeznaczonych na organizację punktu wymazowego dla zawodników biorących udział w mistrzostwach.

Od soboty 24 kwietnia do 4 maja wyłączony z użytkowania zostanie przylegający do Muzeum parking (od Alei Harcerskiej). Same badania rozpoczną się 26 kwietnia, potrwają do 2 maja i będą odbywać się w autonomicznej strefie, oddzielonej od pozostałej części MGPE.  Zwiedzanie Muzeum będzie więc możliwe i niezależne od działania punktu.

Jak zawsze zapraszamy więc do naszego Muzeum. Prosimy jednak, żeby w dniach od 26 kwietnia do 4 maja koniecznie pamiętać o:

• nieprzekraczaniu wyznaczonych przez organizatorów barier;

• braku możliwości skorzystania z toalety znajdującej się na parterze budynku administracyjnego. Dostępna będzie toaleta na terenie Muzeum –  przy Szkole z Wapienicy;

• przestrzeganiu zasad zwiedzania Muzeum obowiązujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii (więcej w odpowiednim komunikacie).

Zawody lekkoatletyczne odbędą się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Jednak – jak podkreśla prezydent światowej federacji lekkoatletycznej, Lord Sebastian Coe – nie przysłoni to najważniejszych celów, z jakimi przyjadą na Śląsk reprezentacje.

–  Okoliczności jakie nam towarzyszą pokazują, że będzie to zupełnie inna edycja World Athletics Relays niż poprzednie. Wszyscy będziemy musieli przestrzegać zasad sanitarnych. Na atmosferę imprezy wpłynie także brak kibiców na trybunach stadionu. Nie zmieni się jedno – cele sportowe. Najlepsze sztafety świata będą walczyć o prestiżowe zwycięstwo oraz przepustki na igrzyska olimpijskie w Tokio. W programie nie zabraknie także widowiskowych sztafet płotkarskiej oraz 2 x 2 x 400 metrów – podkreśla prezydent World Athletics.

Więcej informacji o samych zawodach na stronie internetowej Stadionu Śląskiego.