Opublikowano: 25 lipca 2021
#etnoopowieści

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka nowego cyklu „Święta zapomniane”, który to publikujemy w ramach podcastu #etnoopowieści. W cyklu tym przywołujemy święta, o których zwykle już nie pamiętamy, zwyczaje, które wyparliśmy ze zbiorowej pamięci, obrzędy niegdyś ważne, a dzisiaj pielęgnowane co najwyżej przez niewielkie wspólnoty lokalne.

Opublikowany odcinek kontynuuje naszą opowieść o świętach letnich. Rozmawiamy w nim o św. Jakubie i św. Annie. Jakiż wobec tego okres kończyło święto Jakuba? Od kiedy rozpoczynają się „zimne wieczory i poranki”? Który dzień jest dobry na poznanie dla par?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli w kolejnym odcinku serii „Święta zapomniane” pomysłodawczyni cyklu – dr Agnieszka Przybyła-Dumin, folklorystka i kulturoznawczyni, kierownik Działu Nauki naszego muzeum.

Platformy podcastowe

Przygotowane przez nas treści można aktualnie odsłuchać w ramach platform podcastowych:

Anchor: #etnoopowieści – odcinek piąty;

— Spotify: #etnoopowieści – odcinek piąty.

Anchor