Opublikowano: 13 listopada 2021
Szopka bożonarodzeniowa

Konkurs polega na wykonaniu szopki bożonarodzeniowej dowolną techniką i przesłanie jej do Muzeum. Szopka musi być pracą samodzielną i nawiązywać do wybranych elementów plastyki obrzędowej świąt Bożego Narodzenia oraz najciekawszych tradycji związanych z obchodami tych świąt w kulturze śląskiej.

To kolejna odsłona naszego świątecznego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chcemy, aby uczestnicy nie tylko rozwijali się twórczo ale przy okazji poznali tradycję związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia na Śląsku – mówi Joanna Skorupska-Badura, kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, które jest organizatorem konkursu.

Gotowe prace konkursowe należy przesłać do Muzeum najpóźniej do 6 grudnia (decyduje data wpływu). Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 12 grudnia podczas imprezy plenerowej „Śląsko Wilijo”.

Regulamin konkursu na szopkę bożonarodzeniową

Fotografia: Walter Chávez | Unsplash