Opublikowano: 31 maja 2022

Wakacje w tym magicznym miejscu na pewno nie będą nudne. Przejażdżka kolejką linową „Elka”, wycieczka do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, podziwianie Stadionu Śląskiego, moc wrażeń w Legendii oraz spacer połączony z edukacją w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, to wszystko do zobaczenia dzięki Biletowi Wspólnemu! Ten w Zielonych Płucach Śląska zacznie działać od 1 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie można będzie go kupić jeszcze taniej!

W czasie trwania promocji przygotowano niższe ceny. Za bilet indywidualny zapłacimy 150 zł. Decydując się na takie rozwiązanie, w kieszeni zostaje 69 zł, które musielibyśmy wydać, kupując bilety osobno na każdą z atrakcji. Jest też opcja rodzinna (2 dorosłych + 2 dzieci) w cenie 350 zł. W tym przypadku zaoszczędzamy blisko 300 zł. Spokojnie zostaje na obiad i pyszny deser.

Po okresie promocyjnym bilety kosztować będą odpowiednio 170 zł i 390 zł.

Istotne jest to, że przy realizacji biletu nic nas nie goni. Bilet ważny jest do 31 października br. Do tego czasu należy skorzystać z atrakcji. Można je rozłożyć na kilka dni, planując np. pojedyncze wizyty w Parku Śląskim.

Moc wrażeń

Na mapie parkowych atrakcji znalazło się Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Do dyspozycji zwiedzających jest 78 obiektów (w tym 61 kubaturowych) prezentujących kulturę materialną regionu Górnego Śląska, w tym Beskidu Śląskiego, Pogórza Cieszyńskiego, rejonów: pszczyńsko-rybnickiego, bytomsko-tarnogórskiego, lublinieckiego oraz regionu Zagłębia Dąbrowskiego.

Kolejny obiekt to Stadion Śląski. Podczas wizyty zobaczymy: recepcję, spa, szatnię zawodników, arenę główną, lożę VIP, galerię, salę kinową, salę muzealną, komisariat policji oraz trybunę prasową.

Nie mogło zabraknąć kultowej kolejki Elka. – Do wyboru mamy przejazd w jedną stronę – ze stacji Stadion Śląski lub Wesołe Miasteczko. Podróż kilka metrów nad ziemią w gondoli bądź kanapie to niezapomniane przeżycie i moc wrażeń. Jest co podziwiać, park o tej porze roku jest wyjątkowo piękny – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Będąc w sercu Paku Śląskiego, warto odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny. Wyprawę do świata zwierząt i roślin spokojnie można rozłożyć na kilka godzin. To jedno z ulubionych miejsc odwiedzanych przez całe rodziny.

Piątkę zamyka Legednia Śląskie Wesołe Miasteczko. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dmuchańce, karuzele, trampoliny, baseny z piłeczkami, krzywe lustra, diabelski młyn, zwariowany rollercoaster to tylko namiastka tego, czego można tutaj spróbować.

Bilet wspólny będzie można zakupić na kilka sposobów. Za pośrednictwem sklepu internetowego na www.parkslaski.pl, w Punkcie Parkowej Informacji przy placu przed główną bramą zoo w tygodniu i weekendy. Na stacjach kolei linowej Elka (w soboty i niedziele na obydwu stacjach, w tygodniu na stacji Stadion Śląski). Kolejnym miejscem jest kasa w budynku dyrekcji Parku Śląskiego przy Alei Różanej 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.30).

– Planując wycieczkę do Parku Śląska warto sprawdzić strony internetowe poszczególnych jednostek i ich media społecznościowe, by zapoznać się z godzinami otwarcia i harmonogramami przygotowanych imprez, wydarzeń – przypomina Mariusz Wal, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.