Opublikowano: 11 sierpnia 2022
Skansen w Chorzowie - kwiaty w ogródku chaty zielarki

Tegoroczna edycja wydarzenia składa się z czterech przedstawień, które wystawiane będą na naszej skansenowej scenie

13 sierpnia sobota godz. 15:00 TeatRyle spektakl pt. „Skok na księżyc”

Bohater Skoku na księżyc jest szybszy od ślimaka, ale wolniejszy od ryby, odważniejszy od szczura lądowego, ale bardzo boi się samotności. Jest dobrym pływakiem, ale najlepiej wychodzi mu skakanie. Jest też bardzo ambitny, chciałby skoczyć najdalej i najwyżej oraz dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Czy mu się to uda? Co zdobędzie? Czego

dowie się o świecie i o sobie samym? Kto jest naszym bohaterem? Zapraszamy na widownię! Wyruszcie razem z nami w teatralną podróż. Może razem z nami dowiecie się czegoś nowego o sobie. Czy warto zadawać tyle pytań? Skąd wiemy to, co wiemy a skąd nie wiemy tego, czego nie wiemy? I gdzie to jest?

15 sierpnia, poniedziałek godz. 15:00, Teatr Trip spektakl pt. „Królewna Fasolka” oraz DZIECINADA

W krainie Grządkowej skrzaty Karotek i Groszka uwielbiają uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domem małe dziecko. Okazuje się, że Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy. Z pomocą przychodzi Cebulowa Wróżka. Czy bohaterom uda się pokonać Robaczka? Jaką rolę odegra dziecko? I czy szpinak może być dobry?

20 sierpnia, sobota godz. 15:00, Agencja Artystyczna Prym Art. spektakl pt. „Koziołek Matołek i jego przygody”

Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń!

Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie czynią spektakl niezwykłym zarówno dla najmłodszych widzów jak i dla tych starszych. Bajka jest lekturą w I klasie szkoły podstawowej.

Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.

27 sierpnia, sobota godz. 15:00 Teatr Gry i Ludzie spektakl pt. „Koty trzy w podróży”

Koty trzy w podróży to zabawne perypetie trzech kolorowych kotów, które spotykają się w jednym przedziale pociągu. Trochę tam tłoczno i niewygodnie, ale, jak się okaże, nic nie przeszkodzi dotrzeć bohaterom do celu. Spektakl wprowadzi wszystkich w lekki, wakacyjny nastrój, a kocie piosenki może okażą się wakacyjnym superhitem.