Opublikowano: 22 sierpnia 2022

Wystawa Korzenie architektury powstała na kanwie książki pod tym samym tytułem i obejmuje fotografie i komentarze Tadeusza Baruckiego poświęcone budownictwu w różnych zakątkach świata, kształtowanemu przez wielopokoleniowe tradycje wyrastające z codziennych doświadczeń, zwyczaje, wpływy klimatu.

Tadeusz Barucki ( 13 VI 1922 r – 26. VII. 2022) – architekt i historyk sztuki. Był jednym z najbardziej znanych w 2. połowie XX wieku polskich architektów – podróżników. Popularyzator wiedzy o architekturze światowej. Badacz, dokumentalista, autor licznych publikacji. Odwiedził 114 krajów wykładając na uczelniach i w stowarzyszeniach architektonicznych. Nawiązał osobiste kontakty z najwybitniejszymi architektami świata. Jego artykuły i reportaże prezentowane były w czasopismach polskich i zagranicznych. W kraju jego książki pozostawały jednym z ważniejszych źródeł wiedzy o światowych trendach w architekturze.

Wystawa dostępna jest codziennie, do końca września w galerii na parterze budynku głównego Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” w cenie biletu wstępu.