Opublikowano: 16 września 2022

Od 15 września obowiązki dyrektora Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” pełni Paulina Cius-Górska. Zastąpiła na tym stanowisku dr Artura Madalińskiego, który złożył rezygnację przyjętą przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Paulina Cius-Górska jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Literatury XX wieku (tytuł magistra) oraz podyplomowych studiów z zakresu logopedii z glottodydaktyką Uniwersytetu Śląskiego a także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach (obój, fortepian).

Od 20 lat zajmuje się promocją i kreowaniem wizerunku, zdobywając doświadczenie zawodowe jako dziennikarz i redaktor prowadzący działu kultury (Wydawnictwo Murator, wydawca Super Expressu). Kilkanaście lat temu rozpoczęła pracę w instytucjach samorządowych województwa śląskiego zajmując się realizacją projektów unijnych, następnie jako kierownik biura prasowego i rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach a przez ostatnie osiem lat rzecznik prasowy i kierownik ds. promocji i informacji w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości.

(na zdjęciach: obchód dyrektor Pauliny Cius-Górskiej terenu Muzeum wraz z pracownikami)