Opublikowano: 08 listopada 2022

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy przygotują jasełka.  Inscenizacja zostanie zaprezentowana publiczności podczas „Śląskiej Wiliji” (18 grudnia br.) na scenie plenerowej naszego muzeum

Zajęcia, które poprowadzi Stefan Mazur, z wykształcenia aktor a także pracownik Działu Edukacji chorzowskiego skansenu, odbęda się 8 i 15 grudnia w dwa czwartki o godzinie 16.30 w sali wystawowej budynku administracji przy ulicy Parkowej 25.

— Podczas zajęć będziemy uczyć się śpiewania kolęd po śląsku, odtworzymy także scenki bazujące na ludowych jasełkach, które zaprezentujemy w czasie plenerowej imprezy w grudniu. Będzie to jedyna i wyjątkowa okazja by sprawdzić się w prowadzeniu kolędniczej kozy, wodzeniu niedźwiedzia, animowaniu kukiełek diabła, aniołka i śmierci, a także skompletować swój własny strój i wraz z innymi przebierańcami stworzyć barwny korowód, który przejdzie podczas śląskiej wilii uliczkami skansenu – mówi Stefan Mazur.

W zajęciach mogą wziąć udział osoby w wieku od siedmiu lat, które interesują się historią regionu i jednocześnie lubią dobrą zabawę.

Zapisy prowadzi Dział Edukacji i Popularyzacji – tel. 32 241 07 18 wew. 204

Pamiętajcie, że liczy się kolejność zgłoszeń: limit miejsc – 20 osób !