Opublikowano: 17 września 2018

KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„Opowieści naszych pradziadków”

Lubisz pisać opowiadania? W szkole mówią Ci, że masz wyobraźnię?

Weź udział w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży: „Opowieści naszych pradziadków” organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie:

• Odwiedź skansen bądź przypomnij sobie jakie obiekty się w nim znajdują (podpowiadamy, że możesz tu zobaczyć dawną wieś śląską, czyli stare chałupy, wiatrak, młyn, szkołę, kościół, kuźnię itp.).
  • Teraz spróbuj wyobrazić sobie jak mogła wyglądać wieś sprzed około 150 lat.
  • Wymyśl bohatera. Może być nim człowiek, zwierzę bądź postać z ludowych wierzeń.
  • A teraz usiądź i napisz opowiadanie. Na 200-400 słów. Pamiętaj, aby akcja działa się na dawnej wsi. Musisz umieścić w nim jeden z obiektów znajdujących, się w skansenie.

Reszta zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 16.11.2018 przesłać na adres:

Muzeum ”Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

ul. Parkowa 25

41-500 Chorzów

Samodzielnie przygotowaną pracę literacką wraz z wymaganymi dokumentami.

Pełna dokumentacja konkursu znajduje się w załączniku oraz na stronie internetowej http://muzeumgpe-chorzow.pl/pl/konkursy/

Regulamin konkursu – Opowieści naszych pradziadków

Opowieści naszych pradziadków – liceum