Zapraszamy na konferencję !!

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową „Zdobnictwo stroju ludowego. Między rzemiosłem i sztuką”, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2016 r. w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Serdecznie zapraszamy na konferencję !!

Zapraszamy na czerwcowe "Dobranocki"

W czerwcowe soboty o godzinie 17:30 nasi najmłodsi zwiedzający (i wszyscy inni zainteresowani – niezależnie od wieku) spotkają gawędziarzy, którzy wprowadzą słuchaczy w niezwykły świat bajek ludowych.

Już w niedzielę PreIndustriada - zapraszamy!!

Serdecznie zapraszamy 29 maja w godzinach od 12.00 do 17. 00 na „preIndustriadę”, która po raz czwarty odbędzie się w chorzowskim skansenie. Będziecie mogli zapoznać się z pracą kuźni, wziąć udział w wypieku chleba w piecu chlebowym, spróbować swoich sił w mieleniu ziarna w żarnach czy podejrzeć prace kieratu i sieczkarni.