Wycieczka Szlakiem Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego - wycieczka 2/2016

Zapraszamy Państwa na kolejną wycieczkę autokarową do obiektów położonych na Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.
Kolejna odsłona naszego pomysłu, także realizowanego we współpracy z Muzeum Miejskim w Tychach, to wyjazd w sobotę 1 października m.in. do drewnianych kościołów w Grzawie, Miedźnej oraz Ćwiklicach. Dodatkowo odwiedzimy prywatna kolekcję zabytkowego sprzętu domowego i narzędzi rolniczych oraz broni historycznej Tadeusza Żyły w Jankowicach.

Marka Śląskie dla Muzeum

Siódma edycja konkursu "Marka Śląskie" została rozstrzygnięta. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" otrzymało nagrodę w kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu. Dziękujemy!