Unikalna kolekcja negatywów w zbiorach Muzeum

Muzealne zbiory powiększyły się o unikalną kolekcję szklanych negatywów z lat 30. I 40. XX. Negatywy pochodzą przede wszystkim z Ciasnej i Zborowskiego (powiat lubliniecki).

"Wielkanoc na Śląsku" - zapraszamy 20 marca

Serdecznie zapraszamy 20 marca na imprezę plenerową „Wielkanoc na Śląsku”, podczas której przybliżymy zwyczaje wiosenne i wielkanocne, opowiemy jak wyglądają święta na Żywiecczyźnie oraz jakie znaczenie mają palmy wielkanocne.

Zapraszamy do udziału w konferencji

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza do udziału w konferencji naukowej, pt. ZDOBNICTWO STROJU LUDOWEGO. MIĘDZY RZEMIOSŁEM I SZTUKĄ która odbędzie się w siedzibie naszego Muzeum w dniach 16-17 czerwca 2016 roku.

Zapraszamy do udziału w konkursie wielkanocnym.

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie na „Najpiękniejsze jajko wielkanocne ".