Skansen bezkonkurencyjny!

20 maja w Bielsku-Białej wręczane były nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2014.
Z ogromną radością informujemy, że byliśmy bezkonkurencyjni i otrzymaliśmy aż trzy nagrody i wyróżnienia:
- nagrodę za konserwację oleodruku z przedstawieniem Matki Boskiej Kodeńskiej wraz z wydarzeniami towarzyszącymi,
- wyróżnienie za wystawę "Młyny wodne nad Liswartą i Pankówką",
- wyróżnienie za remont i konserwację młyna wodnego i młyna wiatrowego ze zbiorów Muzeum GPE.
Dziękujemy za uznanie a jednocześnie serdecznie gratulujemy pracownikom naszego Muzeum, bez których ogromnego zaangażowania i wspaniałej pracy nie byłoby to możliwe!

Sielska Sobota!

Zapraszamy w soboty do Muzeum - "Sielskie Soboty" w Skansenie!!!

Konferencja "Szlakiem Młynarza"

KONFERENCJA „SZLAKIEM MŁYNARZA”

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach wspólnie z Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” organizuje konferencję z warsztatami dla nauczycieli województwa śląskiego zainteresowanych tematyką regionalną, przyrodniczą i historyczną pod tytułem „Szlakiem młynarza”.

Termin: 27 maja 2015 /środa/ godz. 14.30-17.30

Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”