Zapraszamy do udziału w konferencji

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt. Religijność i codzienność w środowisku ewangelickim, która odbędzie się w siedzibie Muzeum w dniu 16 listopada 2017 roku.

Zawody agility w chorzowskim skansenie

W dniach 27 - 28 maja na terenie skansenu odbędą się zawody agility (zawody sprawnościowe psów). Podczas nich będzie można zobaczyć najlepszych zawodników z całej Polski, gdyż walczyć będą oni o prawo do udziału w Mistrzostwach Świata Agility 2017,

Zapraszamy 28 maja na "PreIndustriadę"

Impreza odbędzie się w godzinach od 12.00 do 17.00. Będzie można zobaczyć m.in.: pracę gręplarki i folusza czy przyjrzeć się budowie ściany z gliny i słomy.

" Noc muzeów " - - autobusy

Jak co roku, na " Noc Muzeów " KZK GOP zapewnia specjalną, bezpłatną linię autobusową S1, która będzie kursować pomiędzy Muzeum Śląskim w Katowicach, chorzowskim skansenem oraz Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Przejazdy odbywają się co 20 minut i obsługują wszystkie kursy autobusami niskopodłogowymi, przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych.