Szlak Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego - wycieczka 2/2015

Zapraszamy Państwa na drugą organizowaną przez nasze Muzeum wycieczkę autokarową do obiektu położonego na Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.
Druga odsłona naszego pomysłu to wyjazd w sobotę 20 czerwca do Ćwiklic koło Pszczyny, gdzie zwiedzimy jeden z najstarszych w naszym województwie drewnianych kościołów - kościół pw. św. Marcina. W jego wnętrzu pani Barbara Klajmon z naszego Muzeum opowie między innymi o wynikach i efektach prowadzonych w ostatnich latach badań i prac konserwatorskich. W dalszej części wycieczki pojedziemy do Pszczyny, gdzie zwiedzimy skansen oraz będziemy mieli czas wolny na inne atrakcje tego pięknego miasta.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Skansen bezkonkurencyjny!

20 maja w Bielsku-Białej wręczane były nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2014.
Z ogromną radością informujemy, że byliśmy bezkonkurencyjni i otrzymaliśmy aż trzy nagrody i wyróżnienia:
- nagrodę za konserwację oleodruku z przedstawieniem Matki Boskiej Kodeńskiej wraz z wydarzeniami towarzyszącymi,
- wyróżnienie za wystawę "Młyny wodne nad Liswartą i Pankówką",
- wyróżnienie za remont i konserwację młyna wodnego i młyna wiatrowego ze zbiorów Muzeum GPE.
Dziękujemy za uznanie a jednocześnie serdecznie gratulujemy pracownikom naszego Muzeum, bez których ogromnego zaangażowania i wspaniałej pracy nie byłoby to możliwe!