zapraszamy 14 maja na " Dzień Rzemiosła "

Serdecznie zapraszamy 14 maja na " Dzień Rzemiosła " w godzinach: 12.00 - 17.00 do chorzowskiego skansenu.

Podczas tegorocznej edycji zaprosimy gości do udziału w 15 warsztatach tematycznych. Zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w : bednarstwie, ciesielstwie, wikliniarstwie , kowalstwie, tkactwie czy garncarstwie.

W dawnej aptece będzie można sporządzić medykamenty lecznicze, a u cholewkarza nauczyć się szyć buty. Rybak pokaże, jak wyplatać sieci rybackie, pszczelarz nauczy nas zbijać ramki pszczelarskie, młynarz zaprosi do wspólnego mielenie maki, a u piekarza nauczymy się wypiekać chleb.

Naszych gościom pokażemy, jak prząść na kołowrotku, prać na tarze i maglować. A chętni będą mogli sprawdzić się w tokarstwie i stolarstwie. Czas zwiedzającym umili kapela z Twardowic, która grając będzie chodziła po całym terenie.

W razie niepogody warsztaty zostaną przeniesione do zadaszonych pomieszczeń.

Bilety w cenie 7 zł i 9 zł.

Miejsca warsztatów:

Rybak – wystawa rybacka przy dużym stawie

Aptekarz –chałupa ze Strzemieszyc

Bednarz – zagroda z Krasowych