W niedzielę zabierzemy Państwa w podróż sentymentalną

W najbliższą niedziele zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie do naszego Muzeum. 28 września odbędzie się pierwsza edycja imprezy „Miejsca, ludzie, historia”, a skansen będzie gościć mieszkańców gminy Lubomia, którzy opowiedzą o historii, tradycji i ludziach związanych z ich miejsce zamieszkania. Ten dzień poświęcimy przede wszystkim kościołowi pw. św. Józefa Robotnika, znajdującemu się na terenie skansenu, który trafił do nas ze wsi Nieboczowy. Jej mieszkańcy przybliżą jego historię i powspominają wydarzenia, których kościół był „świadkiem”.
Wybór kościółka nie był przypadkowy. To właśnie wieś Nieboczowy niebawem zmieni swoją lokalizację, bo w jej dawnym miejscu powstanie przeciwpowodziowy zbiornik Racibórz Dolny. Ten dzień dla mieszkańców będzie więc dniem wspomnień – o swoich korzeniach, dawnych latach i czasie spędzonych na wsi, które niebawem nie będzie.
Impreza „Miejsca, ludzie, historia” to pierwsze z wydarzeń, których celem jest promocja obiektów znajdujących się na terenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Chcemy, by nasi goście mogli nie tylko je zwiedzać, ale też poznać historię, która nieodzownie łączy się z tym miejscami i tworzy ich niepowtarzalny klimat.
Godziny: 12.00 – 17.00
Bilety w cenie: 6 zł i 8 zł .