Festiwal Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. Południca

WSZYSTKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE FESTIWALU ZNAJDUJĄ SIĘ OBECNE NA OFICJALNEJ STRONIE "POŁUDNICY":

www.festiwalpoludnica.pl

Szanowni Państwo ruszamy z II edycją Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka pn. Południca 2016

Festiwal odbędzie się w dniach 27 - 28 sierpnia. Idea i założenia Festiwalu są identyczne z zeszłorocznymi. Dla przypomnienia:

Celem inicjatywy, jest przypomnienie znakomitego dorobku Kazimierza Grześkowiaka oraz zachęcenie twórców i miłośników piosenki satyrycznej, zaangażowanej w piętnowanie przywar i ułomności naszego społeczeństwa, do kontynuowania tego nurtu, z zachowaniem walorów artystyczno – filozoficznych jego twórczości. Festiwal ma zachęcić autorów, kompozytorów i wykonawców do podjęcia tradycyjnych, polskich wątków muzycznych i przeniesienia ich na grunt współczesny.

W ramach Festiwalu organizowane są konkursy:

a) na gotowy utwór słowno – muzyczny (utwór premierowy, nie publikowany) skierowany do autorów, kompozytorów i wykonawców, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Szczegóły w regulaminie Konkursu „ na stworzenie utworu słowno – muzycznego ” dostępnym na stronie.

b) na artystyczne wykonanie utworów muzycznych (typu cover) z „ Listy Utworów ”, zamieszczonych na stronie. Szczegóły w regulaminie Konkursu ” na wykonanie utworu muzycznego ”, dostępnym na stronie.

Można zgłaszać dowolną ilość utworów. W pierwszym etapie zostanie wyłonionych po 10 utworów z obu kategorii, których twórcy oraz wykonawcy otrzymają nagrody pieniężne. Za gotowy utwór słowno – muzyczny - 500 zł, za artystyczne wykonanie - 250 zł.

W drugim etapie wybrane zostaną trzy zwycięskie utwory z każdej kategorii. Podczas uroczystej gali laureatom zostaną przyznane główne wygrane pieniężne (szczegóły w regulaminach), a finaliści wykonają swoje utwory podczas Koncertu Finałowego

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursach proszone są o nadsyłanie gotowych utworów w wersji demo drogą elektroniczną (np. w formacie MP3 z załączonym plikiem tekstowym) wraz z dołączoną i wypełnioną kartą zgłoszeniową, która znajduje się na stronie, na adres: nowicka@muzeumgpe-chorzow.pl lub drogą pocztową na adres: Muzeum „ Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie ”, ul. Parkowa 25, 41-500 Chorzów, dopisek: Grześkowiak.

Poniżej znajdziecie Państwo:

regulaminy obu konkursów, karty zgłoszeń oraz wykaz utworów.

Powodzenia !!