Opublikowano: 11 czerwca 2024
Dzieci i młodzież w wieku 8 – 13 lat zapraszamy na wyjątkowe półkolonie „Pamiątka z wakacji” w terminie 22.07. – 3.08.2024 w godz. 9:00 – 15:00 (soboty rodzinne). Udział bezpłatny!

Bursztynek, bursztynek, znalazłam go na plaży… A Ty? Jaką masz ulubioną pamiątkę z wakacji? Muszelkę, ciupagę, dziwny kamyk? A może… nawiązaną przyjaźń? Lato to fantastyczny czas, by przeżywać przygody, poznawać nowych ludzi i kolekcjonować pozytywne wrażenia. Podczas Lata w teatrze w chorzowskim skansenie będziemy pracować nad przyszłymi dobrymi wspomnieniami dzieci i młodzieży. Chcemy też sięgnąć do pamięci dzieci i po opowieści, które im przekazano. Przestrzeń Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” dostarczy nam (nie)zapominanych historii zapisanych w budynkach, obiektach. Odkryjemy historię industrialnego Chorzowa, znanego dziadkom uczestników (Stadion Śląski, Teatr Rozrywki, miejskie obiekty historyczne). Osoby uczestniczące wezmą udział w zajęciach: Przestrzeń pamięci, Domki pamięci, Teatr wyobraźni, Pamięć mięśniowa, To (nie) jest skansen. Nie zapomną także o fantastycznym podsumowaniu dwóch tygodni spędzonych na jedynej w swoim rodzaju wsi w środku miasta.

Zajęcia prowadzić będą instruktorzy Fundacji W to mi graj, Teatru Lufcik na Korbkę oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Liczba i wiek odbiorców: 26 osób w wieku 8-13 lat.

Zapisy (imię i nazwisko dziecka, wiek, numer telefonu rodzica): edukacja@muzeumgpe-chorzow.pl

Uwaga! Nabór na zajęcia lata w teatrze zakończył się.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń, udział w półkoloniach wiąże się z uczestnictwem w całym dwutygodniowym cyklu aktywności wraz z finałem, podpisaniem umowy z Organizatorem oraz akceptacją regulaminu wypoczynku.

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.