Opublikowano: 13 lipca 2021
Pełne odprężenie - grafika

Pełne odprężenie

W niedzielę 18 lipca w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, w godzinach 13.00 – 17.00 odbędzie się wydarzenie plenerowe „Pełne odprężenie”.

Od czerwca do sierpnia na wsi trwały żniwa, czas wytężonych robót polnych i wysiłku który miał zapewnić wszystkim dobrobyt na cały rok. Obecnie dla większości z nas lato kojarzy się raczej z wakacjami i odpoczynkiem dlatego też proponujemy spędzić niedzielne popołudnie na relaksującym wydarzeniu pt. „Pełne odprężenie” jakie organizujemy na terenie naszego muzeum.

Dla zestresowanych Fabryka Kreatywności, którą zaprosiliśmy do skansenu, proponuje arteterapię, czyli malowanie relaksacyjne i kolaże. Jak zapewniają członkowie fabryki „działania skoncentrowane są na twórczości rozumianej jako proces (…) ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój wrażliwości percepcyjnej, emocjonalnej i poznawczej, co wpływa na rozwój zdolności twórczych uczestników warsztatów zaś prace powstające podczas działań twórczych będą początkiem procesu zmiany”.

Stowarzyszenie Wolnej Herbaty zaprasza na pokazy i warsztaty wykonywania eco toreb ze starych t-shirtów. Zarówno materiały jak i narzędzia potrzebne do wykonania toreb będą dostępne dla uczestników warsztatów na miejscu.

Teatr wewnętrzny oraz Ekokultralni zapraszają na spektakl relaksacyjno-muzyczny dla dzieci pt. „Kozi pastuszek i kuchareczka” oraz zajęcia z medytacji w ruchu z elementami jogi dla dorosłych pt. „Jestem drzewem” – chętni proszeni są o przyniesienie własnych mat. Dla najmłodszych przygotowano także pokazy oraz warsztaty wykonywania ozdób z gliny dla dzieci pn. „Pachnące drzewko”.

Grupa Bajkowe Skarbki Śląska zaprezentuje pokaz teatralny z warsztatami relaksacyjnymi dla dzieci pt. „Przygody ciekawskiej królewny”.

Gościom naszego muzeum podczas wydarzenia porad udzielać będzie Monika Kołosowska trener dietetyki, doradca w zakresie dietetyki indywidualnej, aktywności fizycznej, dietetyki sportowej, zdrowego trybu życia i zdrowej żywności. Jak zapewnia pani dietetyk, każdy moment jest dobry, by dokonać zmian w swoim życiu !

Bilety w cenie 8 zł ulgowy, 12 zł normalny.

Program wydarzenia

Godziny: 13.00 – 17.00

1. Scena – pokazy i warsztaty wykonywania ozdób z gliny dla dzieci pn. „Pachnące drzewko” – TEATR WEWNĘTRZNY

2. Zagroda z Panewnik – pokazy i warsztaty wykonywania kolaży relaksacyjnych – FABRYKA KREATYWNOŚCI