Opublikowano: 12 lipca 2019
Pełne odprężenie w chorzowskim skansenie

Jak zrobić eco torby ze starych koszulek? Co warto jeść, i jak ćwiczyć, żeby być zdrowym i pełnym siły? Czy sztuka może nam pomóc z nerwami i stresem?

Tego i wielu innych ciekawostek związanych ze zdrowym i mądrym podejściem do życia dowiecie się 21 lipca na imprezie „Pełne odprężenie” organizowanej w naszym Muzeum w godzinach od 11.00 do 17.00.

Pyszny chleb z fit pastami zaserwuje zwiedzającym Marcin Czubak – szef kuchni BistrOficyna, o zdrowych i prostych posiłkach opowie Justyna Dec z „Dietetycznych Wariacji”, a trenerka Monika Kołosowska udowodni, że ćwiczenia mają wpływ nie tylko na ciało ale i samopoczucie. Doradzimy jak mądrze korzystać z dobrodziejstwa miodu i ziół, opowiemy jak idea zero waste może odmienić nasze życie i że sztuk pomaga zwalczać stres.

W trakcie wydarzenia będzie można zrobi eco torby ze starych koszulek, naturalne kule do kąpieli i ozdoby z wikliny. Na zakończenie zagra zespół Music Mahal.

Godziny: 11.00 – 17.00

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” | Wejście od strony al. Harcerskiej

PEŁNE ODPRĘŻENIE – GODZINY POGADANEK

11.00 – Otwarcie Adam Złotorowicz

11.10 – Marcin Czubak „ proste jedzenie, wiele smaków” – śniadanie wraz z degustacją

11.30 – Justyna Dec „Dietetyczne Wariacje” – łatwy sposób na zdrowy jadłospis

12.00 – Jacek Wołowski naturopata – jak praktycznie i efektywnie wybrać metody terapii czyli Oczami Naturopaty

12.30 – Fabryka Kreatywności – korzystanie z narzędzi sztuki w przestrzeni edukacji, rozwoju i terapii.

13.00 – Stowarzyszenie Wolnej Herbaty – zero waste czyli bezśmieciowe życie

13.30 – Doktor Marchewka – dlaczego dobre widzenie jest tak ważne

14.00 – Pasieka „Natura” – miody, jako naturalne lekarstwo na wszelkie schorzenia

14.30 – B3 Monika Kołosowska – żyj zdrowo – jedz, trenuj i ciesz się życiem

15.00 – Fundacja „Oko w Oko z Rakiem” – badaj się, bądź zdrowa. Nauka samobadania piersi na profesjonalnych fantomach, porady rehabilitantów.

15.30 – Colorfood – proste jedzenie podane w nietypowej formie, czyli o kuchni molekularnej.

16.00 – koncert zespołu „Music Mahal”

Na każdym ze stanowisk, przez cały czas trwania imprezy, będą prowadzone porady, pokazy i warsztaty związane z tematyką stoiska.

Warsztaty wikliniarskie – chałupa ze Strzemieszyc.

Warsztaty wykonywania eco toreb ze starych koszulek oraz naturalnych kuli do kąpieli – stanowisko Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Bilety w cenie: 10 zł i 7 zł.

Ilustracja: Toa Heftiba / Unsplash