Opublikowano: 10 stycznia 2018

Kochani, od jakiegoś czasu w naszym Skansenie gościnnie przebywa urocza klacz o imieniu Teksas. Jest spokojna, towarzyska i uwielbia jeść 🙂 Pasjami tarza się w błocie i jest najlepszym przyjacielem naszego 28 letniego wałacha Ignacego. Niestety Teksas jest chora. Cierpi na zdiagnozowaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc tzw. RAO. Cały czas ją leczymy, ale jest to leczenie bardzo kosztowne, na które nie mamy wystarczających środków. Nie chcemy rozdzielać tych dwóch przywiązanych do siebie koni, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Każdy z Was może zostać wirtualnym opiekunem Teksas. Dzięki takiej pomocy finansowej możliwe jest pokrycie kosztów związanych z wyżywieniem, pielęgnacją czy opieką weterynaryjną dla zwierzęcia. Opiekunem wirtualnym może zostać osoba prywatna, grupa osób, firma, przedszkole, szkoła lub klasa, instytucja administracji publicznej, fundacja, stowarzyszenie czy klub sportowy. W celu zapewnienia odpowiednich środków, potrzebnych do zabezpieczenia najlepszej opieki zwierzęciu, możliwe jest adoptowanie go przez kilka osób lub podmiotów. Opiekun wirtualny będzie otrzymywał na bieżąco informacje dotyczące swojego podopiecznego. Informacja o objęciu zwierzęcia opieką będzie również zamieszczona na naszych stronach internetowych.

Jeśli chcecie pomóc nam i przede wszystkim uroczej Teksas to zadzwońcie po więcej informacji pod numer 509 410 529 do Małgorzaty Przysiewkowskiej – kierownika Działu Utrzymania Przyrody, która udzieli wszelkich potrzebnych informacji.