Opublikowano: 26 listopada 2018

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do naszej „Galerii na parterze”, gdzie aktualnie zobaczyć można wystawę prac Krzysztofa Kopcia zatytułowaną „Kościoły drewniane województwa śląskiego w pracach Krzysztofa Kopcia”.

Krzysztof Kopeć od lat jest entuzjastą śląskiej architektury, tradycji i kultury. Jedną z jego największych fascynacji są drewniane kościoły. Miłość do nich zrodziła się dwadzieścia lat temu, kiedy — przemierzając rowerem nasz region — artysta rozpoczął fotografowanie tych fascynujących budowli. Zdjęcia porzucił jednak na rzecz rysunków — wykonane w technice mieszanej (piórko, węgiel, pastel) prace sprawiają, że zabytkowe, często pomijane przez zwiedzających województwo śląskie obiekty, odsłaniają swoje wyjątkowe piękno.

Okazuje się, że wiele z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, w których zapisana jest przeszłość naszego regionu. Niewątpliwie w swoich pracach autor przybliża odbiorcom kulturalne bogactwo Śląska.

Krzysztof Kopeć urodził się w 1972 roku w Chorzowie. Ukończył studia w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (dawniej Instytut Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie). Specjalizował się w malarstwie — w 1999 roku uzyskał dyplom w pracowni profesora Wincentego Maszkowskiego. W 2002 roku ukończył Podyplomowe Studium Rysunku i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu — jako specjalizację ponownie wybrał malarstwo — tym razem w pracowni profesora Leszka Mickosia. Od 2004 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do interdyscyplinarnej grupy „Młodzi Sztuką”. Jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Artysta objęty jest także stałym Patronatem Artystycznym i Medialnym w ramach projektu Artistic Guarantee of Art Imperium.

Prezentowane na wystawie rysunki wykonane są w technice mieszanej: piórko, węgiel, pastel, tusz, lawowanie (cieniowanie).

Wystawę „Kościoły drewniane województwa śląskiego w pracach Krzysztofa Kopcia” oglądać można w godzinach pracy Muzeum do końca lipca 2019r.

Pełna treść notki o wystawie.