Opublikowano: 17 września 2019
XIV Piknik Malarski Sielskie Klimaty - obraz na łące

XIV Piknik Malarski Sielskie Klimaty

Już 3 października rusza XIV edycja Pikniku malarskiego Sielskie klimaty!

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat, studentów i osoby dorosłe. Dzieci i młodzież przyjeżdżają pod opieką osoby dorosłej.

Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” – Skansen w Chorzowie.

Piknik odbędzie się 3.10.2019 (czwartek), wejście od godziny 10:00, start pikniku o 11.00.

Dokumenty do pobrania: Karta zgłoszenia | Regulamin pikniku (czas trwania wystawy: 12–31.10.2019).

Imprezy Towarzyszące:

• Warsztaty integracyjne teatralno-plastyczne

• Plener malarski na DOLINIE GÓRNIKA w Chorzowie

Organizatorzy:

• Chorzowskie Centrum Kultury

• Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

• Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Współorganizatorzy:

• MORiS – Chorzów