Opublikowano: 27 listopada 2018
Sesja konserwatorska MGPE - Zamknij, schowaj, ukryj - zaproszenie

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza do udziału w V edycji sesji konserwatorskiej, poświęconej w tym roku szeroko pojętym zagadnieniom konserwacji skarbczyków, sejfów iich mechanizmów zabezpieczeń, która odbędzie się 13 grudnia 2018 roku.

Tym razem interesują nas nie tylko sposoby konserwacji elementów metalowych, ale również sposoby ich rekonstrukcji. Bezpośrednią inspiracją do zorganizowania sesji jest konserwacja okutej skrzyni, prowadzona przez firmę Maximus z Krakowa. Ponieważ sesje konserwatorskie w MGPE stały się forum wymiany poglądów i doświadczeń specjalistów — konserwatorów praktyków, pracowników muzeów oraz reprezentantów służb konserwatorskich, chcielibyśmy, aby w jej trakcie zostało poruszone szerokie spektrum tematów — od teorii konserwacji, poprzez prezentację konkretnych realizacji, do problemów związanych z rekonstrukcją i jej praktycznymi oraz teoretycznymi aspektami.

Nasze zaproszenie adresujemy szczególnie do reprezentantów środowiska: konserwatorów dzieł sztuki, rzemieślników zajmujących się szeroko pojętym ślusarstwem i kowalstwem, historyków sztuki, muzealników oraz innych specjalistów zajmujących się wymienioną wyżej problematyką.

Szczegółowy program sesji konserwatorskiej.

Organizatorzy konferencji:

• dr Agnieszka Przybyła-Dumin
  • dr Przemysław Nocuń
  • mgr Irmina Kasperczyk-Hajdus (do 31.10.2018) / mgr Magdalena Cielesta (od 1.11.2018)
  • mgr Damian Adamczak

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 10.12.2018 na e-mail: adamczak@muzeumgpe-chorzow.pl lub telefonicznie: 32 241 07 18 w. 212.