Archiwum konkursów

Ozdoby świąteczne przygotowane na konkurs

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową (bombki, stroiku, łańcucha, kartki itp.). Ozdoba powinna zostać stworzona według własnego projektu dowolną techniką. W przypadku ozdób wymagających ostrożnego transportu (np. szklanych bombek) prosimy o odpowiednie zabezpieczenie pracy (ozdoby uszkodzone / potłuczone nie będą brały udziału w konkursie).

Bardzo prosimy, aby przed przystąpieniem do konkursu zapoznać się z jego regulaminem. Tu cytujemy jedynie kilka podstawowych kwestii organizacyjnych:

• autorem ozdoby zgłoszonej do konkursu może być jedna osoba;

• warunkiem zakwalifikowania pracy do Konkursu jest dostarczenie – wraz z pracą – prawidłowo wypełnionej i podpisanej (w przypadku osób niepełnoletnich podpisanej prze rodzica/opiekuna prawnego) karty zgłoszeniowej (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz spełnienie warunków zapisanych w regulaminie;

• jedna osoba może zgłosić do Konkursu jedną pracę;

• w przypadku nie dołączenia karty zgłoszeniowej praca nie będzie oceniana.

Pracę wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać pocztą na adres Organizatora: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, ul. Parkowa 25, 41-500 Chorzów z dopiskiem na przesyłce: „Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową” lub złożyć osobiście w sekretariacie Muzeum (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30). Bardzo prosimy o poprawne zabezpieczenie prac, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu.

Termin dostarczenia prac upływa 18 grudnia 2020 r. (decyduje data wpływu), a prace dostarczone po tej dacie nie będą oceniane. Zwycięzców wyłoni powołana przez Dyrektora naszego muzeum Komisja Konkursowa, zaś prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych (w każdej kategorii zostaną przyznane miejsca od 1 do 3):

I. dzieci od 6 do 9 lat,

II. młodzież od 10 do 18 lat,

III. osoby dorosłe.

Wyniki konkursu zwierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac podamy na naszej stronie internetowej. Umieścimy na niej również fotorelację z wystawy nagrodzonych prac.

Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszeniowy, a także informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych, znajdziecie Państwo w regulaminie.

 

[ Aktualizacja | 22.12.2020 ] Lista laureatów konkursu:

 

1. kategoria – dzieci od 6 do 9 lat:

I miejsce: Szymon Gazda z Bytomia;

II miejsce: Jakub Gazda z Bytomia;

III miejsce: Szymon Kubista z Chorzowa.

 

2. kategoria – młodzież od 10 do 18 lat:

I miejsce Kinga Szczęśniak z Chorzowa;

II miejsce Maria Gazda z Bytomia;

III miejsce Weronika Ujma z Częstochowy.

 

3. kategoria – osoby dorosłe:

I miejsce Agnieszka Dembończyk ze Zbrosławic;

Wyróżnienie Anna Gazda z Bytomia;

Wyróżnienie Krystyna Bacin z Zarzecza.

 

 

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-ETNOGRAFICZNY DLA MŁODZIEŻY „Oczami naszych pradziadków”

Zanurz się w fascynujący świat wspomnień swoich Bliskich! Twoja Babcia lubi opowiadać o swoim dzieciństwie? Dziadek często wspomina, jak to ongiś bywało? A może Twoi rodzice pieczołowicie kultywują tradycję?

Weź udział w konkursie literacko-etnograficznym dla młodzieży „Oczami naszych pradziadków” organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”!

► Co musisz zrobić:

• Porozmawiaj z kimś z Bliskich o ciekawych tradycjach.

• Poproś o wspomnienia na ten temat.

• Spisz je, dbając o szczegóły i wierne oddanie opisywanych zwyczajów czy obrzędów.

• Dodaj czas i miejsce rozgrywających się wydarzeń.

Wspomnienia – liczące od 400 do 800 słów – należy przesłać pocztą (list polecony) lub przynieść osobiście do siedziby muzeum do dnia 20.11.2020.

Adres:

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

ul. Parkowa 25 | 41-500 Chorzów

z dopiskiem „Oczami naszych pradziadków”.

 

Na zwycięzców czekają nagrody!

Autorzy prac zwycięskich oraz wyróżnionych otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Nazwiska zwycięzców konkursu (I, II, III miejsce oraz wyróżnienia) zostaną podane do publicznej wiadomości – w szczególności na stronie organizatora oraz na portalu Facebook.

 

Przedmiotem konkursu jest spisanie wspomnień rodziców, dziadków lub innych krewnych, związanych ze świętami dorocznymi (Bożego Narodzenia, dnia św. Agaty, Wielkanocy, Zielonych Świątek, dnia św. św. Piotra i Pawła, dożynek, dnia Matki Boskiej Siewnej itd.) oraz ważnych wydarzeń rodzinnych (narodzin, chrztu, pierwszego dnia szkoły, ślubu i wesela, śmierci, pogrzebu itd.).

Wspomnienia powinny dotyczyć zwyczajów i obrzędów faktycznie kultywowanych przez wspominającego lub znanych mu z przekazu rodzinnego, zaś w ich obrębie należy uwzględnić informację o miejscu i czasie obowiązywania prezentowanych tradycji.

 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod poniższymi linkami:

wersja pdf;

wersja doc.

Oczami naszych pradziadków - Skansen Chorzów

 


Konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne

Konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne - skansen Chorzów

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych artystów do udziału w konkursie plastycznym „Na najpiękniejsze jajko wielkanocne”. Prace wykonane w technice tradycyjnej lub dowolnej należy przesłać bądź przynieść do naszego Muzeum do 27.03.2020.

 

Dokładny regulamin konkursu można znaleźć w niniejszym załączniku.


konkurs na bombkę bożonarodzeniową

Konkurs na bombkę bożonarodzeniową – 2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie na bombkę bożonarodzeniową. Ozdoba powinna zostać stworzona według własnego projektu dowolną techniką. W przypadku bombek szklanych prosimy o odpowiednie zabezpieczenie (bombki uszkodzone / potłuczone nie będą brały udziału w konkursie). Autorem bombki zgłoszonej do konkursu może być jedna osoba.

Pracę, wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, należy przesłać pocztą na adres naszego muzeum z dopiskiem na przesyłce: „Konkurs na bombkę świąteczną” lub złożyć osobiście w sekretariacie Muzeum (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30). Bardzo prosimy o poprawne zabezpieczenie prac, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu.

Termin dostarczenia prac upływa 9 grudnia 2019 r. (decyduje data wpływu), a prace dostarczone po tej dacie nie będą oceniane. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 15 grudnia 2019 r. w naszej siedzibie podczas imprezy „Śląsko Wilijo”. Wyniki konkursu zostaną również podane na naszej stronie internetowej. Po zakończeniu konkursu zostanie otwarta wystawa nadesłanych prac.

Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszeniowy, a także informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych, znajdziecie Państwo w regulaminie.


VI KONKURS LITERACKI DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH „Opowieści naszych pradziadków”

 

Lubisz pisać opowiadania? W szkole mówią Ci, że masz wyobraźnię? Weź udział w konkursie literackim dla dzieci: Opowieści naszych pradziadków organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”!

Co musisz zrobić

• Odwiedź nasz skansen bądź przypomnij sobie jakie obiekty u nas się znajdują (podpowiadamy, że możesz tu zobaczyć dawną wieś śląską czyli stare chałupy, wiatrak, młyn, szkołę, kościół, kuźnię itp.).

• Teraz spróbuj wyobrazić sobie jak mogła wyglądać wieś sprzed około 150 lat.

• Wymyśl bohatera. Może być nim człowiek, zwierzę bądź postać z ludowych wierzeń.

• A teraz usiądź i napisz opowiadanie. Na 200-400 słów. Ważne jest aby cały tekst zmieścił się na jednej stronie A4. Pamiętaj aby akcja działa się na dawnej wsi.

Musisz umieścić w nim jeden z naszych obiektów. Reszta zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Opowiadania należy przesłać pocztą (list polecony) lub przynieść osobiście do siedziby muzeum, do dnia 18.11.2019 na adres:

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

ul. Parkowa 25

41-500 Chorzów 

z dopiskiem „Opowieści naszych pradziadków”.

Wszystkie prace zwycięskie oraz wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Nazwiska Zwycięzców Konkursu (I, II, III miejsce w każdej kategorii oraz wyróżnienia) zostaną podane do publicznej wiadomości (w mediach), a w szczególności ogłoszone na stronie Organizatora oraz na portalu Facebook.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod niniejszym linkiem.

 

 

KONKURS „NA NAJPIĘKNIEJSZE JAJKO WIELKANOCNE” – 2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych artystów do udziału w konkursie plastycznym „Na najpiękniejsze jajko wielkanocne”.

Prace wykonane w technice tradycyjnej lub dowolnej należy przesłać bądź przynieść do naszego Muzeum do dnia 05.04.2019.

  • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  • Dopuszcza się tylko indywidualne uczestnictwo w konkursie.
  • Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane własnoręcznie.
  • Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane w ramach działań indywidualnych.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu: Regulamin konkursu na jajko wielkanocne 2019

 

KONKURS NA BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na bombkę bożonarodzeniową. Termin dostarczenia prac upływa 30 listopada 2018 r. (decyduje data wpływu), a prace dostarczone po tej dacie nie będą oceniane.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 16 grudnia 2018 r. w naszej siedzibie podczas imprezy „Śląsko Wilijo”. Wyniki konkursu zostaną również podane na naszej stronie internetowej.

Po zakończeniu konkursu zostanie otwarta wystawa nadesłanych prac.

Regulamin konkursu na bombkę bożonarodzeniową 2018.

 

KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„Opowieści naszych pradziadków”

Lubisz pisać opowiadania? W szkole mówią Ci, że masz wyobraźnię?

Weź udział w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży: „Opowieści naszych pradziadków” organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie:

  • Odwiedź skansen bądź przypomnij sobie jakie obiekty się w nim znajdują (podpowiadamy, że możesz tu zobaczyć dawną wieś śląską, czyli stare chałupy, wiatrak, młyn, szkołę, kościół, kuźnię itp.).
  • Teraz spróbuj wyobrazić sobie jak mogła wyglądać wieś sprzed około 150 lat.
  • Wymyśl bohatera. Może być nim człowiek, zwierzę bądź postać z ludowych wierzeń.
  • A teraz usiądź i napisz opowiadanie. Na 200-400 słów. Pamiętaj, aby akcja działa się na dawnej wsi. Musisz umieścić w nim jeden z obiektów znajdujących, się w skansenie.

Reszta zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 16.11.2018 przesłać na adres:

Muzeum ”Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

ul. Parkowa 25

41-500 Chorzów

Samodzielnie przygotowaną pracę literacką wraz z wymaganymi dokumentami.

Regulamin konkursu – Opowieści naszych pradziadków

Opowieści naszych pradziadków – szkoła podstawowa

Opowieści naszych pradziadków – liceum

 

KONKURS “NA NAJPIĘKNIEJSZE JAJKO WIELKANOCNE” – 2018

Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w  konkursie plastycznym „Na najpiękniejsze jajko wielkanocne”.

Regulamin w załączniku.

 

regulamin konkursu na jajko wielkanocne 2018

 

 

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza do udziału w konkursie na kartkę bożonarodzeniową.

Szczegóły konkursu w regulaminie.

 

Regulamin poniżej:

regulamin konkursu na kartkę świateczną 2017