­OFERTA KOMERCYJNA

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” to miejsce wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że kilkanaście hektarów zieleni w centrum aglomeracji górnośląskiej pozwala na moment odetchnąć pełną piersią, zwolnić, dotknąć – najzupełniej dosłownie – natury. Przede wszystkim dlatego, że chorzowski skansen to wyjątkowe miejsce spotkań.

Zamiast betonu i szkła – naturalne drewno. Zamiast samochodowych korków i wszechogarniającego hałasu – spacer, rower i cisza. Rozsiane wśród pól i łąk zabytkowe drewniane zagrody to najlepsza przestrzeń do zorganizowania rodzinnej uroczystości, firmowej imprezy, czy – po prostu – spotkania ze znajomymi. Ślub w urokliwym drewnianym kościółku? Proszę bardzo! A jeśli potrzebujecie miejsca na zorganizowanie konferencji lub spotkania biznesowego, to także jesteśmy przygotowani – sala audiowizualna, Galeria na Parterze i sala konferencyjna znajdują się w budynku, który od muzealnej ekspozycji dzieli kilka kroków.

 

Teren muzeum

 

Mała Łąka – położona w centralnej części skansenu Mała Łąka to najlepsze miejsce na plenerowy festyn rodzinny, imprezę firmową, czy spotkanie integracyjne dla ok. 200 osób.

Cena: 7 000 zł/dzień + bilety wstępu 12 zł/os.

 

Duża Łąka – zlokalizowana w północno-wschodniej części muzeum, otoczona unikatowymi zabytkami architektury drewnianej, zielona strefa muzeum. 2000 m2 na zorganizowanie niepowtarzalnej imprezy dla nawet 900 osób.

Cena: 10 000 zł/dzień + bilety wstępu 12 zł/os.

Duża łąka - wynajem terenu - skansen Chorzów

 

Udostępnienie terenu muzeum – ogrodzony, chroniony przez całą dobę, bezpieczny, zielony teren w samym centrum metropolii. Ponad 20 ha zieleni, która pozwoli zrelaksować się i spędzić wyjątkowe chwile w otoczeniu natury i zabytkowej drewnianej architektury.

Cena: 25 000 zł/dzień + bilety wstępu specjalne 1 zł/os.

 

Część łąki lub wybranej zagrody – idealna przestrzeń do organizacji kameralnych imprez w plenerze.

Cena: 1000 zł (ok. 200 m2) + bilety wstępu 12 zł/os.

Łąka w skansenie - Skansen w Chorzowie

Widok z Chałupy z Frydka w kierunku Zagrody z Goleszowa.

Zagroda z Goleszowa - wynajem terenu - skansen Chorzów

Zagroda z Goleszowa.

 

Chałupa ze Strzemieszyc lub Spichlerz z Wojkowic Kościelnych – doskonałe miejsce do przeprowadzenia warsztatów lub organizacji kameralnych i prywatnych uroczystości dla 50-60 osób. Zabytkowe wnętrza uwodzą szlachetną prostotą i tradycyjnym wystrojem.

Cena: 1000 zł/dzień.

Chałupa ze Strzemieszyc - Skansen w Chorzowie

Chałupa ze Strzemieszyc Wielkich (1877 r.).

 

Ogniska – w przestrzeni muzeum znajdują się specjalne kręgi ogniskowe. Cieszą się wielką popularnością jako miejsca spotkań przy tradycyjnej kiełbasce czy pieczonych w popiele kartoflach.

Cena: 70 zł/godzina + bilety wstępu wg cennika – 1 krąg ogniskowy (w przypadku wydłużenia czasu wynajmu poza godziny otwarcia Muzeum – 150 zł/godzina).

Kręgi ogniskowe - Spichlerz z Wojkowic - skansen Chorzów

Spichlerz dworski z Wojkowic Kościelnych (1675 r.) i kręgi ogniskowe.

 

Ślub w plenerze – uroczystość ślubna w skansenie? Oczywiście! Młodym parom udostępniamy przestrzeń zagrody przy chałupie z Goleszowa, z której rozciąga się piękny widok na zielone łąki i drewniane budynki. Przysięga w tym wyjątkowym miejscu z pewnością zachwyci gości, a młodej parze zapewni cudowne wspomnienia.

Cena: 1000 zł/dzień.

 

Ślub w kościele katolickim – malowniczo położony zabytkowy kościółek p.w. św. Józefa Robotnika to doskonałe miejsce na niezapomnianą ceremonię zaślubin. Znana legenda głosi, że wszystkie pary, które przysięgały sobie tu miłość, są szczęśliwe.

Cena: 900 zł/dzień.

 

Ślub w kościele ewangelickim – proste, surowe wnętrza w odrestaurowanym budynku o kształcie odwróconej łodzi. Kameralna, ale i podniosła atmosfera – odpowiednia dla najważniejszego momentu w życiu.

Cena: 900 zł/dzień.

Cena wynajmu kościoła i zagrody: 1000 zł/dzień.

 

Sesje fotograficzne – przestrzeń muzeum bardzo chętnie wykorzystywana jest przez fotografów. Zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów uwieczniania ważnych momentów życia. Przyciągają ich naturalny krajobraz, unikalny klimat, rustykalne wnętrza i wyczuwalny powiew tradycji.

• Sesja ślubna

Cena: 150 zł + bilety wstępu wg cennika.

• Inne sesje plenerowe

Cena: 120 zł + bilety wstępu wg cennika.

• Plener oraz wnętrza wyznaczonych chałup

Cena: 250 zł + bilety wstępu wg cennika

Obowiązują wcześniejsze zapisy w Dziale Edukacji i Popularyzacji, tel.: 32 241 07 18, wew. 204.


 

Pomieszczenia

 

Sala Audiowizualna – umiejscowiona na parterze budynku administracyjnego Muzeum aula. Można tu z powodzeniem organizować konferencje, seminaria, sympozja i spotkania. Sala wyposażona jest w rzutnik automatyczny dostosowany do prezentacji multimedialnych, 126 miejsc siedzących, dwa wejścia wraz z osobną drogą ewakuacyjną. Muzeum gwarantuje dostęp do kompleksowo wyposażonej reżyserki (salki technicznej), która umożliwia bezpośrednie zarządzanie oświetleniem oświetlenia i nagłośnieniem.

Cena: 2 000 zł/dzień., wraz z obsługą akustyczną: 3 000 zł/dzień;

Wynajem pomieszczeń - Chorzów - Katowice - sala audiowizualna

Wynajem pomieszczeń - Chorzów - Katowice - sala audiowizualna


Galeria na Parterze – przestronna sala o powierzchni 140 m2 ze sporym (35 m2) zapleczem organizacyjnym. Klimatyzowane pomieszczenie idealne do organizacji zajęć warsztatowych, mniejszych wydarzeń kulturalnych, konferencji prasowych, spotkań biznesowych. Dostępna przestrzeń pozwala na ustawienie stołów i krzeseł w dowolnej konfiguracji. W sali istnieje także możliwość regulacji systemu oświetlenia.

Cena: 1 200 zł/dzień.

Wynajem pomieszczeń - Chorzów - Katowice - sala 140 m2

Wynajem pomieszczeń - Chorzów - Katowice - sala 140 m2


Sala konferencyjna – kameralna salka (30 m2) mogąca pomieścić do 20 osób, doskonała na zebrania, prelekcje, spotkania integracyjne lub warsztaty dla niedużych grup. Pomieszczenie bez barier architektonicznych, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami, w pobliżu zaplecza sanitarnego.

Cena: 600 zł/dzień.

Sala - salka konferencyjna - wynajem - skansen Chorzów

Sala - salka konferencyjna - wynajem - skansen ChorzówUdostępnienie powierzchni reklamowej

1. Baner – (maks. wymiary: 3 m x 1,5 m) cena: 600 zł/miesiąc.

 

Wszystkie ceny są cenami brutto i mogą ulec zmianie w zależności od zakresu usługi.