Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

ul. Parkowa 25,

41-500 Chorzów

Wejście główne, kasa oraz parking muzeum znajdują się od strony Alei Harcerskiej (link do serwisu Google Maps).

tel: +48 32 241 07 18

(uwaga: telefony czynne w czasie pracy administracji muzeum, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30)

Podczas weekendu (sobota, niedziela) podstawowych informacji udzielają pracownicy Kasy pod numerem: +48 32 241 07 18 wew. 236

nr konta: ING Bank Śląski 38 1050 1243 1000 0010 0000 4091

NIP: 627 237 79 05


Dyrektor

Paulina Cius-Górska

Sekretariat

Kornelia Biegisz
wew. 200
sekretariat@muzeumgpe-chorzow.pl

Główna Księgowa

Katarzyna Piętka
wew. 203
pietka@muzeumgpe-chorzow.pl
ksiegowosc@muzeumgpe-chorzow.pl

Anna Krawczyk
wew. 203
krawczyk@muzeumgpe-chorzow.pl

Pełnomocnik Dyrektora

Barbara Klajmon
wew. 212
klajmon@muzeumgpe-chorzow.pl

Inspektor ochrony danych

Grzegorz Teneta
wew. 202
iod@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Nauki

Kierownik: dr hab. Lech Krzyżanowski 
wew. 214
509 208 773
krzyzanowski@muzeumgpe-chorzow.pl

dr Beata Piecha-van Schagen (główny specjalista)
wew. 214
piecha-vanschagen@muzeumgpe-chorzow.pl

Krzysztof Bulla
wew. 214
bulla@muzeumgpe-chorzow.pl

Antoni Kreis
wew. 213
kreis@muzeumgpe-chorzow.pl

Anna Kulikowska
wew.213
kulikowska@muzeumgpe-chorzow.pl

Barbara Papaj
wew. 214
papaj@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Edukacji i Popularyzacji

Kierownik: Ewa Surowiec
wew. 204
surowiec@muzeumgpe-chorzow.pl

edukacja@muzeumgpe-chorzow.pl

Weronika Łacek
wew. 204
lacek@muzeumgpe-chorzow.pl

Dominika Kwapulińska
wew. 204
kwapulinska@muzeumgpe-chorzow.pl

Stefan Mazur
wew. 204
mazur@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Obiektów i Zabytków Ruchomych

Kierownik: Barbara Klajmon
wew. 212
+48 727 410 404
klajmon@muzeumgpe-chorzow.pl

Główny specjalista ds. inwentaryzacji: Damian Adamczak
wew. 212
adamczak@muzeumgpe-chorzow.pl

Magdalena Cielesta (kustosz)
wew. 212
cielesta@muzeumgpe-chorzow.pl

Anna Kulczyk (kustosz)
wew. 212
kulczyk@muzeumgpe-chorzow.pl

Pracownia konserwatorska
Małgorzata Książek
ksiazek@muzeumgpe-chorzow.pl

Paulina Chyłka-Księżarek
chylka@muzeumgpe-chorzow.pl

Koordynator Projektu: Ilona Mizera-Dutkiewicz

mizera-dutkiewicz@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Utrzymania Przyrody

Kierownik: Małgorzata Przysiewkowska
509 410 529
przysiewkowska@muzeumgpe-chorzow.pl

Patrycja Baron-Kuszka (główny specjalista ds.inwentarza żywego)
535 410 404
baron-kuszka@muzeumgpe-chorzow.pl

Katarzyna Stolarz (zootechnik)
Michał Niesporek (ogrodnik)
Andrzej Czernik (opiekun zwierząt)

Dział Promocji i Organizacji Imprez

Kierownik: Marcin Gaweł
wew. 206/226
gawel@muzeumgpe-chorzow.pl

Wiktoria Gajos
wew. 206/226
gajos@muzeumgpe-chorzow.pl

Angelika Nowicka
wew. 206/226
+48 505 235 961
nowicka@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Projektów Pozabudżetowych

Kierownik: Jolanta Turlej
wew. 208
turlej@muzeumgpe-chorzow.pl

Anna Anzorge-Potrzebowska
wew. 211
anzorge-potrzebowska@muzeumgpe-chorzow.pl

Anna Macherzyńska-Swoboda
wew. 211
+48 512 515 950
macherzynska@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Administracyjny

Kierownik: Grzegorz Teneta
wew. 202
teneta@muzeumgpe-chorzow.pl

Ewa Jaruga
wew. 210
jaruga@muzeumgpe-chorzow.pl

Arkadiusz Kowalski
wew. 210
kowalski@muzeumgpe-chorzow.pl

Kadry

Liliana Kreis
wew. 207 lub 501 817 155
kadry@muzeumgpe-chorzow.pl

Kasa

Beata Prokop
Sabina Wełpa
wew. 236
galeria@muzeumgpe-chorzow.pl

Dział Techniczny

Kierownik: Stanisław Rosiak
+48 603 702 585
rosiak@muzeumgpe-chorzow.pl

Janusz Bajda
Marcin Byczyński
Michał Gajdzik
Grzegorz Haśnik
Andrzej Kowalczyk
Michał Pielasz
Grzegorz Wach

Karczma

W sezonie letnim (do końca sierpnia) karczma otwarta jest w tygodniu od 9.00 do 17.00, a w weekendy od 10.00 do 17.00.

Kontakt: +48 690 951 180

 

Wjazd od alei Harcerskiej w Parku Śląskim.