Opublikowano: 12 kwietnia 2024

Zbliża się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez kulturalnych tego roku – Noc Muzeów 18 maja.

Jednak w tym roku mamy coś specjalnego dla odważnych poszukiwaczy przygód i miłośników dreszczowca. Zapraszamy Was na niezapomnianą noc pełną strachu, tajemnic i niezwykłych doświadczeń podczas wydarzenia “Zaraza w Skansenie”.

Tegorocznym tematem przewodnim będzie motyw zarazy i chorób jakie nawiedzały dawną wieś. Będzie zatem merytorycznie, bowiem sięgniemy po historie wyciągnięte z regionalnych opowieści. Na szlaku horroru pojawią się także upiory i strachy z dawnych podań i legend, które ożyją i będą pobudzać naszą wyobraźnię. To nie będzie zwykła noc w muzeum, ale prawdziwa dawka adrenaliny i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających. Wysoki poziom grozy zapewnią aktorzy Teatru Lufcik na korbkę.

Podczas Nocy Muzeum w Skansenie odwiedzimy miejsca, które w dzień wydają się urokliwe, ale po zmierzchu staną się areną dla niesamowitych zjawisk i straszliwych historii.

Bądźcie gotowi na najstraszniejszą noc w swoim życiu!

Uczestnicy przejdą w grupach przez teren wyznaczoną trasą wraz z przewodnikiem. W nieprzeniknionych ciemnościach XIX wiecznej wsi – wzdłuż trasy – na naszych gości będą czyhać strachy i demony, w które wcielą się aktorzy teatru Lufcik na korbkę*.

Na Noc Muzeów obowiązuje jeden bilet w cenie 15 złotych

Pula biletów wynosi 3000 sztuk

Bilety dostępne online w zakładce “eBilet” (do 16.05 również w kasie muzeum).

Wejście pierwszej grupy o godzinie 18.00, ostatnie wejścia ok. 23.30.

Wydarzenie dla wszystkich odważnych!

* Lufcik na Korbkę to kolektyw artystyczny oferujący spektakle oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. W swoich przedstawieniach wykorzystuje różnorodne techniki sceniczne – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima czy fireshow – dzięki czemu buduje niesamowite, pełne aury tajemnicy spektakle. W swoich spektaklach teatr opowiada o Śląsku, kształtując w ciekawy i zabawny sposób wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo.