Opublikowano: 11 października 2019

Szanowni Państwo,

włączając się w obchody 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich zapraszamy do udziału w grze terenowej, która będzie odbywała się w dniach 19-20.10.2019 r.

Aby wziąć udział w grze wystarczy przyjść do skansenu w podanych dniach, zabrać z kasy mapkę muzeum i przejść do chałupy z Istebnej z 1794 r., przy której będą znajdować się dalsze wskazówki.

Mamy nadzieję, że świętowanie rocznicy wybuchu powstań w naszym Muzeum będzie nie tylko ciekawą lekcją historii, ale i wspaniale spędzonym dniem w sielskiej scenerii XIX wsi.

Ilustracja wpisu: reprodukcja obrazu „Wymarsz” Ireny Peikert, który można było oglądać na wystawie „Echa Powstań Śląskich w obrazach malarzy gołębiego serca z kolekcji »Barwy Śląska« Stanisława Gerarda Trefonia”.