Opublikowano: 18 grudnia 2022
Kalendarz 2023 - skansen Chorzów

W najnowszym kalendarzu chorzowskiego skansenu znalazły się zdjęcia ukazujące piękno muzealnej ekspozycji.

– Do kalendarza na 2023 rok zaproponowaliśmy wybór zdjęć które pokazują urodę zarówno muzealnych obiektów – zagród, chałup, spichlerzy – jak i przyrody, która je otacza. Potwierdził się zresztą powszechny pogląd naszych gości i przyjaciół, że muzeum wygląda znakomicie o każdej porze roku i za każdym razem zaskakuje swoją różnorodnością – mówi Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez.

Autorem zdjęć jest Adam Mikosz, fotograf od wielu lat prowadzący warsztaty fotograficzne a jednocześnie pracownik Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Jak twierdzi autor zdjęcia w muzeum czasem „robią się same”.

– Muzeum Etnograficzne w Chorzowie jest doskonałym miejscem by rozpocząć swoją przygodę z fotografią a jednocześnie by doskonalić swój warsztat. Jedno jest pewne, zdjęcia wykonane tutaj z pewnością przyniosą wiele satysfakcji a to motywuje do dalszych twórczych poszukiwań – mówi Adam Mikosz.

Na kalendarzowych zdjęciach znalazły się m.in. zagroda z Frydka, chałupy z Łaz i komorowa, zagroda z chałupą z Krasów, szkoła z Wapienicy czy spichlerz z Bojanowa. Kalendarze na 2023 rok są już dostępne w kasie przy wejściu do Muzeum oraz w muzealnym e-sklepie w promocyjnej cenie cenie 10 zł.

Kalendarz 2023 - skansen Chorzów