Opublikowano: 26 października 2022
Jesień w skansenie w Chorzowie

Okres jesienno-zimowy to dla Muzeum czas wytężonej pracy. Kiedy aura za oknem zaczyna być kapryśna my rozpoczynamy wzmożone prace renowacyjne i porządkowe w naszych obiektach. Czas ten poświęcamy w szczególności pracom konserwatorskim – zabezpieczamy meble i elementy ekspozycji, dokonujemy napraw, przygotowujemy wystawy na nowy sezon.

Warto jednak pamiętać, że mimo tych planów nie zamykamy się dla zwiedzających. Na terenie skansenu wciąż dostępne będą dla naszych gości najbardziej charakterystyczne obiekty kubaturowe. Zapraszamy również do bieżącego śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy prezentować program warsztatów, wykładów i spotkań autorskich do końca tego roku.

W okresie od listopada do marca czynne będą:

1. Chałupa łąkowa z Istebnej,

2. Garbarnia z wystawą stałą „Na własnej skórze”,

3. Chałupa dziedziniacka z Istebnej,

4. Szkoła z Wapienicy,

5. Chałupa z Goleszowa,

6. Wiatraczek z Ustronia,

7. Chałupa Frydka,

8. Kościół z Nieboczów,

9. Chałupa z Katowic,

10. Chałupa z Bykowiny,

11. Stodola z Miedar,

12. Chałupa z Panewnik,

13. Chałupa z Kaliny,

14. Chałupa z Kromołowa.

Zapraszamy więc, pomimo jesiennej słoty i zimowego chłodu, gdyż Skansen w każdą pogodę jest wyjątkowy i unikalny. Warto podejrzeć życie dawne wsi, które toczyło się przecież niezależnie od pogody.