Opublikowano: 18 maja 2023

Niebawem jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu – Dzień Matki. Jeśli zastanawiacie się jaki prezent sprawić swojej mamie proponujemy warsztaty w niedzielę 28 maja, podczas których własnoręcznie wykonacie upominki na to wyjątkowe święto. W zajęciach możecie wziąć udział wspólnie z mamą – czas spędzony razem będzie najlepszym prezentem jaki można podarować najbliższej osobie. Na zakończenie proponujemy sesję zdjęciową w stroju ludowym, która będzie wspaniałą pamiątką po Dniu Matki w skansenie.

Proponujemy dwa rodzaje warsztatów.

Pierwsze z nich to zajęcia pt. Wisiory kwiatowe –  podczas warsztatu uczestnicy zrobią własnoręcznie wisiorek z suszonych kwiatów. Biżuteria zostanie wykonana z półfabrykatów jubilerskich, szklanych kaboszonów oraz suszonych kwiatów i liści. Uczestnicy wykonają własne, unikalne wisiorki ze stworzoną przez siebie kompozycją. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00 w sali wystawienniczej w budynku głównym muzeum. Przewidziana liczba uczestników – 25 osób, cena za osobę 35 zł – bilety dostępne online.

O godzinie 14.00 rozpoczną się warsztaty z tworzenia Woskowijki czyli ekozamiennika foli spożywczej. Woskowijka to bawełniany materiał nasączony woskiem pszczelim, który nadaje się do spakowania niemal wszystkiego. Jest ekologiczna, może być wielokrotnie używana i ma naturalne właściwości antybakteryjne. Chroni zapakowane jedzenie przed uszkodzeniami, dlatego sprawdza się podczas pakowania żywności na wynos. Być może warto odwdzięczyć się ekologicznym i praktycznym upominkiem za wszystkie kanapki jakie przygotowywały nam nasze mamy do szkoły. W zajęciach, które również odbędą się w sali wystawienniczej może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Cena za osobę 35 zł, bilety dostępne online.