Opublikowano: 01 marca 2022
eBilet do skansenu - grafika

Od poniedziałku można kupić bilet do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową skansenu, a następnie wybrać zakładkę eBilet znajdującą się w menu głównym lub Kup bilet online w menu bocznym i kupić interesującą nas wejściówkę. Do wyboru są bilety normalne, ulgowe i specjalne oraz te dla seniorów, rodzinne czy dla osób posiadających kartę dużej rodziny.

 

Bilet online - linki na stronie internetowej

 

Uruchomienie elektronicznego systemu sprzedaży biletów jest odpowiedzą na potrzeby naszych gości. Zakup biletu jest niezwykle łatwy oraz szybki, i z pewnością będzie znaczymy ułatwieniem dla zwiedzających, którzy chcą odwiedzić nasze muzeum – mówi Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Aby zakupić bilet elektroniczny należy utworzyć konto na stronie bilety.muzeumgpe-chorzow.pl lub dokonać zakupu bez zakładania konta. W obydwu przypadkach trzeba jednak podać co najmniej adres e-mail, na który przesyłany zostanie bilet. Zakupionego online biletu nie trzeba drukować – można go okazywać na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym, z którego odczytywany będzie kod biletu. W przypadku zakupu biletu ulgowego należy okazać dokument potwierdzający możliwość skorzystania z ulgi. Płatności za Bilety Elektroniczne realizowane są przelewem bankowym, w tym tzw. szybkim przelewem bankowym, kartą płatniczą lub blikiem za pośrednictwem Operatora Płatności.

System sprzedaży e-biletów działa już w wielu innych placówkach, jednak jeśli wystąpiłyby problemy z jego obsługa, prosimy je sygnalizować. Wszelkie uwagi będziemy przekazywać operatorom systemu sprzedaży i rezerwacji biletów – dodaje Gaweł.

Podczas imprez plenerowych organizowanych na terenie Muzeum dla zwiedzających z eBiletami zostanie uruchomione odrębne wejście. Osoby te nie będą musiały stać w jednej kolejce z tymi, którzy dopiero kupują bilet wstępu. To znacznie przyspieszy wejście na teren Muzeum, co ma niemałe znaczenie podczas imprez plenerowych, kiedy tworzą się kolejki.

Ilustracja w nagłówku: David Dvořáček | Unsplash