Opublikowano: 20 lipca 2020
etnoopowieści - podcast skansenu w Chorzowie

Wiele osób sądzi, że podstawową i najważniejszą funkcją muzeum jest gromadzenie przedmiotów. To z pewnością jest bardzo ważna rola każdego muzeum, natomiast my lubimy myśleć o naszej działalności nieco inaczej – lubimy myśleć o niej w ten oto sposób, że najważniejszą rolą muzeum jest gromadzenie opowieści.

Dlatego też chcemy zaprezentować Państwu nowy cykl realizowany przez pracowników naszego muzeum. Cykl nazwany #etnoopowieści. Będziemy w tym cyklu opowiadać o tym wszystkim, co wiąże się z kulturą chłopską, o codzienności, o przedmiotach, o obiektach, o tym wszystkim czym na co dzień się zajmujemy, ale także, albo niejako przy okazji, będziemy próbowali pokazać jak fascynująca jest albo może być praca muzealniczek i muzealników. I przy okazji chcemy jeszcze pokazać, kto w naszym muzeum pracuje, kto tym fascynującymi historiami czy opowieściami się zajmuje.

Zapraszamy serdecznie na nasz kanał youtubowy – pierwszy odcinek cyklu #etnoopowieści jest już online.