Opublikowano: 29 marca 2024

7 kwietnia wracamy ze spacerem ornitologicznym. Tym razem na wędrówki śladami ptaków zapraszamy dwie grupy – o godzinie 8.00 grupę osób dorosłych i o 11.00 grupę dla rodzin.

Kwietniowy spacer ornitologiczny z pewnością będzie fascynującym doświadczeniem, ponieważ to miesiąc intensywnego życia ptaków. Wiele gatunków ptaków rozpoczyna okres lęgowy lub przygotowuje się do niego. Ptaki powracają z migracji, szukając odpowiednich miejsc do gniazdowania i poszukują partnerów. To czas intensywnych śpiewów i rytuałów godowych – można więc usłyszeć różnorodne dźwięki i melodyjne śpiewy, co sprawia, że spacer staje się dźwiękowym doświadczeniem. W kwietniu można także zaobserwować ptaki w trakcie budowy gniazd i składania jaj –  będzie więc okazja by obserwować te procesy i poznać zachowania lęgowe różnych gatunków.

Podczas spaceru warto mieć ze sobą lornetkę lub aparat fotograficzny, aby lepiej obserwować ptaki i utrwalać te chwile. Pamiętajmy przy tym o szacunku dla środowiska naturalnego i ptaków, aby nie zakłócać ich życia podczas obserwacji.

Już 7 kwietnia (w niedzielę) zaprosimy Was na dwa spacery ornitologiczne! Pierwszy odbędzie się o godzinie 8.00 rano i jest dedykowany dorosłym natomiast drugi, dedykowany rodzinom rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie zakończony warsztatami tworzenia kartek z motywami ptasimi.

Spacer poprowadzi Katarzyna Skowrońska-Ochmann, członkini Górnośląskiego Koła Ornitologicznego, edukatorka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, a także przewodniczka po zabytkowym Nikiszowcu.

Cena biletu: 25 zł

Jeden bilet na jedną osobę.

Etnospacer ornitologiczny DLA DOROSŁYCH 8:00 7.04.24r.

Etnospacer ornitologiczny DLA DZIECI 11:00 7.04.24r.