Opublikowano: 20 września 2023

Pożegnaj lato z Chivasem, Guziorem i gwiazdami Tik Toka podczas Ogólnopolskiego Kongresu Eventon, który odbędzie się na terenie Parku Śląskiego 22 września od 12.00 do północy.

Na bezpłatne koncerty i warsztaty zaprasza Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Stadion Śląski oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Wydarzenie zainicjowane jest przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. Patronuje mu Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik.

„Format tego wydarzenia jest przygotowany z myślą o młodych ludziach. Chcemy zachęcić ich do rozmowy o samorządzie, demokracji i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Zdajemy sobie sprawę, że same debaty, dyskusje i warsztaty nie przyciągną młodzieży, dlatego stworzyliśmy bogaty program towarzyszący, w tym koncerty, kino plenerowe czy spotkania z gwiazdami TikToka. Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie chcieli związać swoją przyszłość z regionem, dlatego ten dialog, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i pomysły są takie potrzebne” – podkreśla prof. Marek Gzik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Od godziny 12.00 na terenie chorzowskiego skansenu: plogging – biegaj i dbaj o planetę, strzelnica laserowa, kurs samoobrony, nordic walking, warsztaty fotograficzne. Dla zainteresowanych indywidualne porady psychologów z fundacji In Corpore.

Od 14.30 do 17.30: Spotkania otwarte z gwiazdami TikToka: Kacper Zembrzucki, Konrad Skotnicki, Dominik Kossowski

Od g. 18.30 przenosimy się pod Stadion Śląski, gdzie wystąpią lokalne zespoły alternatywne (g. 18.30) oraz znani polscy raperzy: Guzior (g. 20.00) i Chivas (g. 21.15). Po koncertach przewidziana zabawa z DJ-em do północy.

Dodatkowo – dla miłośników kina – pokaz plenerowy filmu „Prawy chłopak”.

Tego dnia nie zabraknie również dobrego jedzenia, które znajdziecie w strefie food truck oraz możliwości relaksu w strefie chillout.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Impreza jest propozycją aktywnego spędzenia czasu w zielonych przestrzeniach Parku Śląskiego. Atrakcje zaplanowane na terenie chorzowskiego skansenu dedykowane są także szkołom ponadpodstawowym, które mogą zapewnić uczniom wyjątkową rozrywkę, spotkanie z kulturą regionu, sportowe zajęcia oraz możliwość integracji a także –  dzięki konsultacjom doświadczonych specjalistów – fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów, dotykających współczesną młodzież. Dogodne godziny (od 12.00) pozwolą nauczycielom w zorganizowaniu pobytu uczniów poza szkołą.