Opublikowano: 15 listopada 2021
Jasełka - warsztaty - skansen Chorzów

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza na warsztaty podczas których, uczestnicy przygotują jasełka bazujące na tekstach Edmunda Wojnarowskiego „Biegnijcie do szopki” oraz „Nowe jasełka polskie” Pawła Staśko. Inscenizacja zostanie zaprezentowana publiczności podczas „Śląskiej Wiliji” 12 grudnia na scenie plenerowej muzeum.

Zajęcia, które poprowadzi Stefan Mazur, z wykształcenia aktor a także pracownik Działu Edukacji chorzowskiego skansenu, odbędą się w dwa pierwsze czwartki grudnia (2 i 9) o godzinie 16.30 w sali wystawowej budynku administracji przy ulicy Parkowej 25.

Podczas zajęć będziemy uczyć się śpiewania kolęd po śląsku, odtworzymy także scenki bazujące na ludowych jasełkach, które zaprezentujemy w czasie plenerowej imprezy w grudniu – mówi Stefan Mazur z Działu Edukacji i Popularyzacji – Będzie to jedyna i wyjątkowa okazja by sprawdzić się w prowadzeniu kolędniczej kozy, wodzeniu niedźwiedzia, animowaniu kukiełek diabła, aniołka i śmierci, a także skompletować swój  własny strój i wraz z innymi przebierańcami stworzyć barwny korowód, który przejdzie podczas śląskiej wilii uliczkami skansenu – dodaje Mazur.

W zajęciach mogą wziąć udział osoby w wieku od siedmiu lat, które interesują się historią regionu i jednocześnie lubią  dobrą zabawę. Zapisy prowadzi Dział Edukacji i Popularyzacji – tel. 32 241 07 18 wew. 204.

Liczy się kolejność zgłoszeń: limit miejsc – 20 osób.

Jasełka - warsztaty - skansen Chorzów