Opublikowano: 11 września 2017

KONKURS LITERACKI DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

„Opowieści naszych pradziadków”

Lubisz pisać opowiadania? W szkole mówią Ci, że masz wyobraźnię?

Weź udział w konkursie literackim dla dzieci: Opowieści naszych pradziadków organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie:

• Odwiedź skansen bądź przypomnij sobie jakie obiekty się w nim znajdują (podpowiadamy, że możesz tu zobaczyć dawną wieś śląską, czyli stare chałupy, wiatrak, młyn, szkołę, kościół, kuźnię itp.).
  • Teraz spróbuj wyobrazić sobie jak mogła wyglądać wieś sprzed około 150 lat.
  • Wymyśl bohatera. Może być nim człowiek, zwierzę bądź postać z ludowych wierzeń.
  • A teraz usiądź i napisz opowiadanie. Na 200-400 słów. Pamiętaj, aby akcja działa się na dawnej wsi. Musisz umieścić w nim jeden z obiektów znajdujących, się w skansenie.

Reszta zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Opowiadania należy przesłać pocztą lub przynieść osobiście do siedziby Muzeum, do dnia 17.11.2017 na adres:

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Parkowa 25

41-500 Chorzów

z dopiskiem „Opowieści naszych pradziadków”.

Regulamin poniżej:

Regulamin Konkursu Opowieści z wiejskiego podwórka 2017