Opublikowano: 15 maja 2024

Spektakl “Mianujom mie Hanka” w chorzowskim skansenie z okazji Dnia Matki

Chorzowski skansen ma wyjątkową propozycję na spędzenia Dnia Matki. O godzinie 19:00, w malowniczej scenerii zabytkowego kościoła ewangelickiego z Bytomia-Bobrka, odbędzie się spektakl Teatru Korez pt. “Mianujom mie Hanka”.

W tytułową rolę wciela się Grażyna Bułka.

“Znakomita Grażyna Bułka przekracza granicę aktorskiej kreacji. Za sprawą jej talentu i znakomitego tekstu znów siedzimy przy kuchennym stole i słuchamy mamy, babci lub ciotki, przełykając łzy. A w tle Śląsk. Ziemia przeklęta i święta.”

Znakomity tekst Alojzego Lyski – Opowieść górnośląska. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Jak piszą twórcy przedstawienia “Nie zmieniliśmy w nim ani jednego słowa, ale tytuł – za zgodą autora, zamieniliśmy na “Mianujom mie Hanka”.

Reżyseria: Mirosław Neinert

Oprawa muzyczna: Stanisław Szydło

Obrazy: Grzegorz Chudy

Cyfrowe opracowanie i animacja obrazów: Radosław Ragan

Realizacja dźwięku i projekcji: Sergiusz Brożek

Realizacja światła: Agata Przewieźlik

Źródło: https://teatrkorez.pl/spektakle/mianujom-mie-hanka

Niesamowite przeżycia, ogrom emocji, śmiech, wzruszenie – tego wszystkiego możecie doświadczyć u nas już 26 maja. Zabierzcie swoje mamy i spędźcie ten niezwykły czas w naszym muzeum.

Ilość miejsc ograniczona – 120

Cena biletu na spektakl – 60 zł

Czas trwania – 75 min

Godzina rozpoczęcia – 19:00

Bilety dostępne online i w kasie muzeum.