Opublikowano: 04 maja 2022

W cieniu zabytkowych chałup, pod osłoną nocy w skansenie powstało tajne laboratorium inżynierii genetycznej, prowadzone przez szalonego naukowca – doktora O’Cullusa. Ekscentryczny naukowiec  w odosobnieniu prowadzi badania, zmierzające do powołania do życia istot rodem z ludowych podań i filmów grozy. O’Cullus uważa, że dokonując na ludziach (ponoć ochotnikach) radykalnych modyfikacji genetycznych, jest w stanie w bardzo krótkim czasie odtworzyć byty z dawnych wyobrażeń i opowieści. Nikt nie ma kontroli nad jego szaleństwem i nikt nie wie jakie kreatury powstaną w wyniku niebezpiecznych eksperymentów…

Tymczasem doktor uznaje, że zakończył istotny etap swojej pracy i zaprasza mieszkańców na tak zwany Dzień Otwarty. Chce pierwszy raz pochwalić się swoim “dziełem”.

– Wracamy po dwuletniej przerwie z zupełnie nową propozycją – bardziej rozbudowaną i przede wszystkim inną niż dotychczas. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów napotkamy straszki śląskie i różnego rodzaju potwory, jednak ich wygląd będzie odbiegał od tego tradycyjnego. Za całość wydarzenia odpowiedzialny jest teatr “Lufcik na korbkę” więc możemy spodziewać się czegoś szalonego i zaskakującego – mówi Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

 

Lufcik na Korbkę to kolektyw artystyczny oferujący spektakle oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. W swoich przedstawieniach wykorzystuje różnorodne techniki sceniczne – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima czy fireshow – dzięki czemu buduje niesamowite, pełne aury tajemnicy spektakle.  W swoich spektaklach teatr opowiada o Śląsku, kształtując w ciekawy i zabawny sposób wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo.

Na Noc Muzeów obowiązują specjalne ceny biletów. Za bilet normalny zapłacimy 5 złotych, dzieci w wieku od 3 do 7 lat, osoby niepełnosprawne oraz obywatele Ukrainy (na podstawie dowodu przekroczenia granicy polskiej od daty 24 lutego 2022) – 1 zł, dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny.

Zachęcamy do zakupu biletów online