Opublikowano: 10 maja 2023

Z całego Śląska ściągną strzygi i strzygonie, złośliwe pokraki, ciągnąc za sobą nieprzemienione jeszcze dzieci. Wcisną się przez szpary do izb i domostw czając się w mroku i zwiastując same złe rzeczy. Podczas tej wyjątkowej nocy będą straszyć gości muzeum budząc w nich najgłębsze lęki i trwogi.

Kto pojawić się może tej nocy? Ktoś widział wabiącego szlajfom utopca, wciagajacego do wody nieostrożnych przechodniów, inni zauważyli wrazidlatych młodzieniaszków, ukrywających swe powinowactwo z samym diabłem. Chorzowskie omy powiadały, że widziały też zabłąkaną Południcę w otoczeniu wiecznie wygłodniałych podciepów. Jak ktoś stawał ze strachem i odmawiał specjalną modlitwę to stwory nie zwracały na niego uwagi. Przynajmniej tak mówiły

Ostatecznie wszystko okaże się 13 maja nocą.

Ci, którzy odwiedzą tej nocy skansen przejdą w grupach przez jego teren wyznaczoną trasą wraz z przewodnikiem. W nieprzeniknionych ciemnościach XIX wiecznej wsi – wzdłuż trasy – na naszych gości będą czyhać strachy i demony, w które wcielą się aktorzy teatru Lufcik na korbkę*.

Na Noc Muzeów obowiązuje jeden bilet w cenie 15 złotych

Pula biletów wynosi 3000 sztuk.

Bilety dostępne online

Wejście pierwszych grupo godzinie 18.00, ostatnie wejście zaplanowane jest na 23.30.

Wydarzenie dla wszystkich odważnych.

* Lufcik na Korbkę to kolektyw artystyczny oferujący spektakle oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. W swoich przedstawieniach wykorzystuje różnorodne techniki sceniczne – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima czy fireshow – dzięki czemu buduje niesamowite, pełne aury tajemnicy spektakle.  W swoich spektaklach teatr opowiada o Śląsku, kształtując w ciekawy i zabawny sposób wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo.