Opublikowano: 07 maja 2019
NOC MUZEÓW 2019 - Skansen Chorzów

Noc Muzeów w Skansenie, to świetna okazja, aby dać się przynajmniej odrobinę przestraszyć. Bo nie ulega wątpliwości, że będzie groźnie 😱 A będzie tak, bo motywem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów w naszym Muzeum będzie „ Zmierzch na wsi, czyli horror w skansenie” 👀

Kiedy? 18 maja br.

O której? Od 19:00 do 24:00

Tuż po wejściu na teren skansenu, na rozstaju dróg, zwiedzających powita zbójnik Eliasz, który wprowadzi naszych gości w magiczny świat śląskich podań i legend. Wszyscy odwiedzający tej nocy skansen przejdą w grupach przez jego teren wyznaczoną trasą wraz z przewodnikiem. Wzdłuż niej będą na naszych gości czyhać strachy i demony, w które to wcielą się aktorzy teatru Lufcik na korbkę. A całość rozegra się w nieprzeniknionych ciemnościach XIX wiecznej wsi.

Na zakończenie imprezy, o godzinie 24:00 przy ogniskach, na gości czekać będą aktorzy, którzy przedstawią swoje demoniczne postacie. Przygotowaliśmy również inne atrakcje, które stworzą mroczną atmosferę tej nocy.

Wstęp bezpłatny.

NOC MUZEÓW 2019 - Skansen Chorzów - plakat