Opublikowano: 11 sierpnia 2019
Stadion Śląski – Rapsodia Śląska.

Już 31 sierpnia o godzinie 21.00 z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego na Stadionie Śląskim odbędzie się wielkie widowisko muzyczno-multimedialne ku czci Powstań Śląskich – Rapsodia Śląska. Co ważne wstęp na stadion będzie bezpłatny.

Takiego rodzaju widowiska, jak „Rapsodia Śląska” w Polsce jeszcze nie było: przygotujcie się na połączenie sztuki i rozrywki najwyższych lotów! Wybitni artyści reprezentujący różne gatunki muzyki na czele z laureatem Oskara Janem A. P. Kaczmarkiem oraz niesamowity pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl, który będzie silnie oddziaływał na uczucia odbiorców bez względu na wiek.

Pod kierownictwem Jana A. P. Kaczmarka i pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej na Stadionie Śląskim wystąpią:

— Brodka,

— Miuosh,

— Igo,

— Grubson,

— Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami,

— Janusz Wawrowski,

— Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej,

— Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”,

— kwartet saksofonistów The Whoop Group.

W marcu 2019 r. z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w Katowicach zainaugurowano obchody 100-lecia trzech Powstań Śląskich, które potrwają aż do 2022 r czyli rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Rok 2019 Sejmik Województwa Śląskiego ustanowił „Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego”. Najważniejszym wydarzeniem tych obchodów w tym roku – bezprecedensowym w historii polskiej kultury, będzie wielkie widowisko muzyczno-multimedialne, które odbędzie się 31 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godz. 21:00. Widowisko zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Śledźcie na bieżąco szczegóły związane z widowiskiem Rapsodia Śląska w mediach społecznościowych województwa Śląskiego:

Wydarzenie na FB
Instagramowy profil Śląskie. Pozytywna energia
Strona rapsodia.slaskie.pl