Opublikowano: 01 kwietnia 2021
Na najpiękniejsze jajko wielkanocne

Pandemia nie popsuła w tym roku konkursu na najpiękniejsze jajka wielkanocne, który, choć w zmienionej formule, odbył się i co najważniejsze wzbudził spore zainteresowanie. Prace napłynęły z całego województwa, a jury miało niemały problem, aby wyłonić zwycięzców.

Prace jakie nadeszły do naszego Muzeum są w tym roku wyjątkowo piękne. Autorzy prac wykonanych w sposób tradycyjny jak i tych w technice dowolnej wykazali się dużą kreatywnością czego efektem są pięknie ozdobione jajka wielkanocne. Być może czas spędzony w domu w czasie pandemii sprzyja większemu skupieniu i wyzwala twórczą aktywność – mówi Joanna Skorupska Badura, kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji, który przeprowadził konkurs.

Spośród nadesłanych prac – a było ich ponad 300, wyróżniono 27 twórców w dwóch kategoriach.

Wśród prac wykonanych techniką tradycyjną wyróżniono następujących uczniów:

• w przedziale klas VII-VIII:

1. Ex aequo: Joanna Parzyk, Ewa Sonnek, Natalia Froch

2. Marta Bąk

3. Zuzanna Wtorkowska

• klasy IV-VI:

1. Marta Morgańska

2. Dominika Dróżdż

3. Małgorzata Piech

Wyróżnienie: Natalia Borkowska

• klasy I-III

1. Weronika Kulisz

2. Wiktoria Janowska

3. Szymon Wtorkowski

Przyznano także wyróżnienie, które otrzymała Wiktoria Kapała

Wśród prac wykonanych techniką dowolną wyróżniono następujących uczniów:

• w kategorii uczniów klas VII-VIII

1. Jagoda Hauton

2. Martyna Tokarek

3. Olga Bloch

• klasy IV-VI

1. Zuzanna Łaniewska

2. Anna Kopyciok

3. Dominik Borzucki

Wyróżnienie: Mateusz Nowak

• klasy I-III

1. Laura Grochla

2. Piotr Dymek

3. Adam Szczepański

Wyróżnienie: Zuzanna Nowak

Jury konkursu przyznało również specjalne wyróżnienia które otrzymali: Michał Muszik, Maciej Klockiewicz, Marcin Wójtowicz.

Wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie drogową pocztową otrzymają upominki ufundowane przez Muzeum. Prace nadesłane na konkurs zostały wyeksponowane w Sali Wystawienniczej budynku głównego Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Ze względu na sytuacje pandemiczną nie można ich zobaczyć bezpośrednio dlatego zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne - skansen Chorzów - 2021