Opublikowano: 30 listopada 2021
Śląsko Wilijo 2021

Serdecznie zapraszamy 12 grudnia od 12.00 do 16.00 na imprezę plenerową „Śląsko Wilijo” do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

O Dzieciątku, betlyjce i znaczeniu choinki, czyli świętowaniu Bożego Narodzenia na Śląsku, opowie Marek Szołtysek. Naszych gości zaprosimy do wspólnego kolędowania – również po śląsku, a także przybliżymy historię kolędników. Przedstawienie dla dzieci „Opowieści z zimowej doliny” wystawi Teatr Bajkowe Skarbki Śląska.

„Śląsko Wilijo” to wydarzenie szczególne. Przybliża tradycje i obyczaje nadchodzących Świąt i przypomina co podczas nich ważne. To ciepła i pełna uroku impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, bo zaprosiliśmy do jej organizacji naszych gości Muzealnych, którzy pod czujnym okiem Stefana Mazura – aktora i pracownika Muzeum przygotowywali przedstawienie „Jasełka” podczas listopadowych warsztatów – mówi dyrektor muzeum Artur Madaliński.

Kolędy i pastorałki zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca Chorzów oraz Zespół Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”. Piękne ozdoby i barwne stroiki będzie można wykonać na warsztatach rękodzieła, które czekają na gości w spichlerzu z Wojkowic. Na świąteczne potrawy zaprosi Koło Gospodyń Wiejskich z Rajczy.

Tradycyjnie nie zabraknie sianka wigilijnego, które będzie można zabrać od domu.

Kiedy? 12 grudnia br.

O której? 12.00 – 16.00